کد خبر: 1055111 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح خدمات نوروزی امسال ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای و اکیپ های امدادی هلال احمر این استان فعال شدند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سید قاسم موسوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک عید نوروز ، افزود: از این تعداد 10 پایگاه ثابت امداد و نجات جاده ای، هشت اکیپ امدادی پشتیبان و یک پایگاه امداد و نجات کوهستان فعال و در طرح خدمات نوروز خدمات پاسخگوی حوادث احتمالی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، اظهار کرد: در این طرح 335 نیروی امدادگر به صورت شبانه روزی برای هموطنان در حوادث احتمالی خدمات می دهند.

وی، گفت: از این تعداد امدادگر250 نجاتگر و امدادگر داوطلب و 85 نفر نیز از پرسنل مجموعه هلال احمر در سطح استان زنجان هستند.

موسوی یادآوری کرد: به لحاظ ناوگان خودرویی 55 دستگاه خودرو در اختیار داریم که در شرایط آماده بکار هستند که برای حوادث احتمالی فعال می شوند.

وی به اسکان کاربران جاده ای شرایط جوی نامساعد اشاره کرد و ادامه داد: از ظرفیت محل های اسکان راهداری ها، مراکز مجتمع های رفاهی بین راهی، پایگاه های امداد و نجات هلال احمر، خانه های هلال، دهیاری ها، مساجد، مدارس و سالن های چند منظوره مدیریت بحران فرمانداری ها و شهرداری ها در طرح نوروزی استفاده خواهیم کرد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی ، حفظ فاصله اجتماعی در امدادرسانی به مسافران و اسکان اضطراری در راه ماندگان با جدیت بیشتری لحاظ خواهد شد.

موسوی تاکید کرد: هماهنگی با هیات های کوهنوری، اسکی، ورزش های زمستانی، تیم های آفرود به منظور همکاری متقابل در حوادث انجام شده است.

وی یادآوری کرد: هفت دوره باز آموزی امداد و‌ نجات نوروزی برای نجاتگران جمعیت هلال احمر استان زنجان که در پایگاه های امداد و نجات جاده ای مستقر می شوند ارائه شده تا از اخرین اطلاعات علمی برخوردار  شده و پاسخ دهی مناسبی در جاده ها داشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای حوادث جاده‌ای، بارش های برف و‌کولاک و سیل برنامه ریزی کرده ایم تا مجموعه هلال احمر با حفظ آمادگی به نحو‌ موثری پاسخ دهی به حوادث را داشته باشند.

وی ادامه داد: مرکز کنترل و فرماندهی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان با شماره 112 به صورت 24 ساعت آماده ارائه خدمات به هموطنان در سطح استان زنجان است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان /اکیپ امدادی /خدمات نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر