کد خبر: 1054811 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان خبر داد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: پویش‌های نه به سفر و نه به دورهمی‌های نوروزی با هدف کاهش زنجیره ابتلا به ویروس کرونا باید در فضای مجازی این استان تقویت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدحسین اسماعیلی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود:برای فرهنگ سازی و رعایت اصول بهداشتی در این ایام، به ویژه پرهیز از سفر و دورهمی‌های عیدانه و فامیلی، رسانه‌های جمعی و فعالان فضای مجازی می‌توانند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به تعطیلات نوروزی و آغاز سال جدید، متاسفانه شاهد افزایش بی‌رویه مسافرت‌ها و ترددهای بین شهری و همچنین دورهمی‌ و تجمعات نوروزی در بین خانواده‌ها هستیم. 

اسماعیلی به وضعیت شکننده و ناپایدار بیشتر استان‌ها از نظر شیوع ویروس کرونا، به ویژه نوع جهش یافته این ویروس اشاره کرد و گفت: افزایش تعداد بیماران بستری شده به دلیل جا به جایی ‌مسافران نوروزی در سطح کشور و دید و بازدیدها، نیازمند رعایت دقیق و کامل شیوه نامه‌های بهداشتی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: ممنوعیت سفر، دید و بازدیدهای نوروزی و تاکید بر خودداری از سفر، اجتناب از برگزاری تجمعات و دورهمی‌ها و عدم انجام دید و بازدیدهای حضوری توسط مردم، اطلاع رسانی مستمر و مداوم نکات بهداشتی، تقویت مسوولیت اجتماعی افراد در مبارزه با این ویروس، تبیین مستمر شرایط کشور از نظر شیوع ویروس و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با هدف جلوگیری از عادی انگاری شرایط در رسانه‌ها باید مورد تاکید قرار گیرد.

اسماعیلی اضافه کرد: براساس اعلام وزارت بهداشت، خوشبختانه استان‌ قزوین در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده و امیدواریم با ادامه این روند و رعایت اصول بهداشتی توسط افراد و  شهروندان شریف و فهیم قزوینی در ایام نوروز و فروردین ماه، شاهد افول این بیماری در ماه‌های آینده باشیم.

 

رسانه فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای مجازی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر