کد خبر: 1054638 A

رئیس اتحادیه نانواداران قزوین خبر داد؛

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین گفت: نانوایی‌های استان از دومین روز نوروز ۱۴۰۰ باید فعالیت خود را آغاز کنند و براساس ساعات همیشگی به دست مردم نان برسانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مصیب بهرامی با اعلام این خبر گفت: ۲۸ واحد نانوایی از لحظه تحویل سال تاکنون به صورت کشیک در مناطق مختلف شهر قزوین فعالیت دارند و مابقی نانوایان نیز از فردا، یعنی دومین روز از عید نوروز باید بر سرکار خود حاضر باشند.

وی با بیان اینکه تعطیلی هر نانوایی‌ از دومین روز فروردین به بعد تخلف محسوب می‌شود، اظهار داشت: به همه نانواها ابلاغ کردیم که در صورت تعطیلی ایام تعطیلات نوروز برابر نظارت بازرسان اتحادیه و تعزیرات علاوه بر برخورد قانونی، با کسر سهمیه آرد خود نیز روبرو خواهند شد.

به گفته رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین، تاکنون موضوعی در خصوص مشکل تامین نان در سطح استان قزوین گزارش نشده و نانواها مانند هرسال بر اساس وظایف ذاتی خود به پخت نان در اقصی نقاط استان اقدام می‌کنند.

وی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا تاکید و تصریح کرد: به تمامی نانوایی‌های سطح استان ابلاغ شده تا همانند گذشته و با اهتمام و جدیت نسبت به رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با این بیماری اقدام کنند و از شهروندان نیز درخواست داریم تا از دادن وجه نقد به دلیل انتشار آلودگی بالا به نانواها خودداری کنند.

بهرامی به توزیع بروشور و کتابچه‌ها بهداشتی در خصوص شیوع ویروس کرونا به واحدهای نانوایی سطح شهر اشاره و یادآور شد: قبل از فرارسیدن عید نوروز تمام نکات بهداشتی و نحوه فعالیت در ایام نوروز به نانواها اطلاع رسانی شده است.

شهرستان قزوین به همراه نواحی منفصل شهری مانند، محمودآباد، اقبالیه و چوبیندر و همچنین بخش رودبار الموت شرقی دارای ۷۴۰ واحد نانوایی فعال است.

 

اتحادیه نانوایان استان قزوین ایام تعطیلات تعزیرات نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر