کد خبر: 1054630 A

صبح امروز رخ داد؛

تندبادی با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت اشنویه در آذربایجان غربی را درنوردید.

به گزارش ایلنا، رئیس اداره هواشناسی اشنویه گفت: تندبادی با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت شهرستان مرزی اشنویه را درنوردید و مشکلاتی را برای مردم این شهرستان به وجود آورد.

صالح راوندی اظهار داشت: وزش باد که از روز گذشته در این شهرستان آغاز شده، تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تندباد در این شهرستان موجب شکسته شدن شاخه های درختان شده و رفت و آمد مردم در سطح گذرگاه ها و معابر را با مشکلاتی مواجه کرده است.

رئیس اداره هواشناسی اشنویه بیان کرد: نخستین بارش بهاری امسال در سال نو از روز سه شنبه هفته جاری در استان آغاز می شود و روز سه شنبه و چهارشنبه بارش باران همراه با وزش باد با سرعت ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت پدیده قابل پیش بینی برای استان است.

وی بیان کرد: به علت احتمال وزش باد شدید و بارش های متناوب لازم است تا شهروندان از تردد در جاده های کوهستانی بپرهیزند و در کنار رودخانه ها نیز اتراق نکنند.

راوندی با اشاره به هشدارهای هواشناسی استان در زمینه وزش باد بیان کرد: شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر، احتمال خسارت به پوشش گلخانه‌ها و سقوط اجسام از ارتفاعات طی روزهای پایان هفته جاری پیش بینی می‌شود و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه بکار گرفته شود.

وی گفت: لازم است افراد در خصوص سرکشی و اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در شهر، استقرار نبودن در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، خودداری از محلول پاشی و سمپاشی باغات و سایر اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند.

آذربایجان غربی بارش باران جاده وزش باد اشنویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر