کد خبر: 1054619 A

معاون امداد و نجات هلال احمر لرستان خبر داد ؛

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان از امدادرسانی به یک فرد سقوط کرده در ارتفاعات سراب یاس خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد قدمی در این باره گفت: امروز یک مورد سقوط از بلندی در محدوده ارتفاعات کوه سراب یاس خرم‌آباد به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان، گزارش شد که با هماهنگی این مرکز، نجاتگران حاضر در پایگاه واکنش سریع در اسرع وقت، خود را به محل حادثه رساندند.

وی افزود: در ارزیابی اولیه مشخص شد مصدوم فردی ۸۰ ساله است که بر اثر سقوط از بلندی دچار مصدومیت از ناحیه سر و گردن شده و نیاز به کمک دارد که نجاتگران با کمک عوامل اورژانس اقدامات امدادی لازم را برای مصدوم انجام داده و برای ارائه خدمات بیشتر، وی را به پایین ارتفاعات منتقل کردند.

قدمی ادامه داد: نجاتگران مصدوم را پس از تثبیت پزشکی در بسکت قرار داده و به کمک نیروهای مردمی به پایین کوه انتقال دادند و جهت انجام مداوای بیشتر تحویل آمبولانس اورژانس دادند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد: از کسانی که اقدام به صعود در ارتفاعات استان را دارند  درخواست داریم از صعود انفرادی پرهیز کرده و قبل از حرکت از وضعیت هوا و مسیر رفت و برگشت اطلاعات لازم را کسب کرده و با توجه به فرا رسیدن فصل بهار، از مسیرهایی تردد کنند که جان خود و همراهان را به خطر نیندازند.

امداد و نجات امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان رفت و برگشت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر