کد خبر: 1054434 A

معاون فرماندار کاشان خبر داد:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: با توجه به درخواست مکرر شهروندان و اتحادیه رستوران داران و مراکز اقامتی کاشان محدودیت عرضه مرغ گرم به شکل قطعه شده حذف شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کاشان، مسعود خاندایی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در مسیر توزیع و عرضه مرغ گرم در شهرستان مشاهده نمی‌شود، خاطر نشان شد: به دنبال درخواست های مکرر شهروندان و اتحادیه رستوران داران و مراکز اقامتی کاشان مبنی بر توزیع مرغ به شکل قطعه و فیله مقرر شد تا پایان ایام نوروز و ماه مبارک رمضان محدودیت قبلی اعمال نشود.

وی با بیان اینکه صدور مجوز توزیع مرغ گرم به شکل قطعه مشروط به رعایت نکات بهداشتی هنگام‌بسته‌بندی و مراحل توزیع وعرضه است، تاکید کرد: شرکت های عرضه کننده اجازه استفاده از مرغ شهرستان جهت انجام قطعه بندی را ندارند و موظف هستند مرغ مورد نیاز را از مازاد مصرف  سایر شهرستان های کشور تامین کنند.

خاندایی تاکید کرد: ذخیره سازی مناسبی توسط شرکت‌های تعاونی اتحادیه روستایی برای سیب و پرتقال شب عید انجام شده بود، ولی هیچ  میوه ای در شهر کاشان توزیع نشد.

معاون برنامه ریزی وتوسعه فرمانداری کاشان مهمترین دلیل عرضه نشدن سیب و پرتقال دولتی را قیمت آن برشمرد و گفت: پس از ارزیابی قیمت های میوه سطح بازار و میدان میوه وتره بار مشخص شد قیمت ها بسیار پایین‌تر از میوه دولتی است و پیش‌بینی شد که استقبالی بابت خرید سیب و پرتقال دولتی از جانب مردم صورت نگیرد.

خاندایی با بیان اینکه سال گذشته نظارت خوبی در حوزه مواد غذایی ومیوه وتربار در شهرستان کاشان صورت گرفت، به حدی هیچ کمبودی در این رابطه مشاهده نشد افزود: تلاش فرمانداری کاشان در سال جدید که با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مزین شده این است که ظرفیت تولید ناقص برخی از شرکت‌های صنعتی را با حمایت های لازم در کارگروه رفع موانع تولید به اندازه استاندارد و کامل برسانیم.

معاون برنامه ریزی وتوسعه فرمانداری کاشان از راه اندازی سامانه رهتاب در کاشان خبر داد و گفت: به منظور تنظیم و نظارت الکترونیک بازار و رفع مشکلات توزیع کالاهای اساسی و یارانه ای این سامانه مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: همزمان با شروع به کار این سامانه علاوه بر تسهیل در رصد بازار و رفع کمبودهای احتمالی، سودجویی دلالان و ایجاد صف های طولانی نیز حذف شده و مردم می توانند با ورود به سامانه و ثبت شماره ملی از محل و زمان تحویل کالای مورد نیاز خود مانند مرغ، شکر و یا روغن مطلع شوند.

الکترونیک شکر فرماندار عرضه مرغ برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر