کد خبر: 1054336 A

محمدی اصل در دیدار نوروزی با زندانیان:

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان در آستانه تحویل سال 1400 با زندانیان دیدار کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرکل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی گیلان امروز در حاشیه دیدار با زندانیان  با تبریک سال جدید، گفت : باید از ائمه اطهار(ع) درس محبت و نیکی به زندانیان را یاد بگیریم.

رضا محمدی اصل با بیان اینکه زندان یکی از امور بازدارنده تخلفات است، افزود: توجه به برنامه های اصلاحی و تربیتی مناسب با راهکارهای علمی و عملی ضروری است.
 
وی با بیان اینکه زندانیان و خانواده های آنان نیازمند حمایت هستند، اضافه کرد: توانستیم بعد از بازدید ریاست سازمان زندان های کشور از زندان های گیلان، اشتغال زندانیان زندان‌های استان را به 58 درصد برسانیم.
 
مدیرکل زندان ها ، اقدامات تامینی و تربیتی گیلان گفت : زندانیان در زندان باید در کنار برنامه‌های اصلاحی ، تربیتی و مذهبی ، یک حرفه را آموزش ببینند تا بتوانند پس از آزادی برای جامعه مفید باشند و به معیشت خانواده کمک کنند.
 
رضا محمدی اصل همچنین از اهدای 3 هزار بسته معیشتی ، بن خرید و کارت هدیه به خانواده های زندانیان تا پایان تعطیلات نوروز 1400 خبر داد و افزود : با کمک خیران و ستاد دیه در سال 99 توانستیم 391 زندانی با بیش از 221 میلیارد تومان بدهی را از زندان های استان آزاد کنیم که بیش از 50 درصد بدهی این افراد را شاکیان گذشت کردند و حدود 11 میلیارد تومان هم از طریق تسهیلات پرداخت شد.
 
وی با بیان اینکه با کمک خیران و انجمن های 13 گانه حمایت از زندانیان هم بیش از 700 زندانی در سال 99 آزاد شدند ، گفت : در سالی که گذشت ، بیش از 16 هزار زندانی از زندان های گیلان آزاد شدند. 
 
مدیرکل زندان ها ، اقدامات تامینی و تربیتی گیلان همچنین از اعطا و یا تمدید مرخصی به بیش از 2 هزار و 600 زندانی در نوروز امسال خبر داد.
تحویل سال دیه زندان عید نوروز نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر