کد خبر: 1054148 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از ورود نخستین سامانه بارشی به کشور در سال جدید از روز سه شنبه خبر داد.

«صادق ضیائیان» مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت هوای کشور گفت: طی امروز بارش‌های خفیف و پراکنده به همراه وزش باد در خراسان شمالی، خراسان رضوی و بخش‌هایی از ارتفاعات سیستان و بلوچستان را خواهیم داشت. 

او با بیان اینکه امروز پدیده خاصی مورد انتظار نیست، گفت: البته در برخی استان‌های مرکزی شاهد وزش باد خواهیم بود. 

ضیائیان افزود: امروز در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان نیز وزش باد را خواهیم داشت و بارندگی خفیف در این استان‌ها انتظار می‌رود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوا طی روز آینده گفت: از روز یکشنبه بارش پراکنده باران در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان خواهیم داشت. همچنین در ارتفاعات شمال غرب، غرب و البرز بارش‌هایی را شاهد خواهیم بود. 

او درباره پیش بینی هوا در نوار شمالی کشور گفت: از روز دوشنبه در شمال غرب و سواحل دریای خزر و نوار شرقی کشور بارش‌های خفیف انتظار می‌رود. 

ضیائیان با اشاره به ورود اولین سامانه بارشی به کشور در سال جدید گفت: روز سه شنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و اواخر وقت ابتدا شمال کشور درگیر بارش می‌شود و روز چهارشنبه بر شدت بارش افزوده می‌شود. 

او اضافه کرد: این اولین سامانه بارشی فعال است که کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و عمدتا شمال غرب، غرب و نوار شمالی کشور را درگیر خواهد کرد. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره پیش بینی آب و هوای تهران در نخستین روزهای سال گفت: برای تهران طی روزهای آینده بارش خاصی انتظار نمی‌رود و احتمالا از روز چهارشنبه بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

هواشناسی صادق ضیائیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر