کد خبر: 1053716 A

معاون سیاسی استاندار:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ۹۵۷ نفر در استان قزوین برای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر نام نویسی کرده اند که ثبت نام ۵۱ درصد این داوطلبان به صورت غیر حضوری و ۴۹ درصد به صورت حضوری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین اظهار کرد: از آغاز مرحله ثبت نام ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر تا 26 اسفند ماه که آخرین مهلت برای متقاضیان بوده ۹۵۷ نفر در ۲۸ شهر استان قزوین نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۸۶ درصد، مردان و ۱۴ درصد را بانوان تشکیل می دهند و همچنین ۵۱ درصد داوطلبان به صورت غیر حضوری و ۴۹ درصد به صورت حضوری ثبت نام کرده اند.

 معاون سیاسی استاندار بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه انتخابات صورت گرفته و ستاد استانی و شهرستانی انتخابات فعالیت خود را آغاز کرده اند و فرآیند انتخابات شامل ۲۶ مورد است که در استان قزوین ۲۵ مورد آن به صورت مکانیزه برگزار خواهد شد و تنها فرایند آخر که اخذ و شمارش رای است به صورت دستی انجام می شود.

حبیبی با بیان اینکه ۹۱ درصد داوطلبان لیسانس و بالاتر از آن هستند، افزود: در قزوین ۳۴۷ نفر، البرز ۲۳۴ نفر، تاکستان ۱۴۷ نفر، بویین زهرا ۱۰۱  نفر، آبیک ۸۳ و آوج ۳۲ نفر داوطلب در ششمین دوره انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: در برخی شهرها تا ۲۴ برابر هر کرسی شورا داوطلب وجود دارد و در این بین شهرهای قزوین، محمدیه، الوند،   تاکستان، آبیک و اقبالیه بیشترین تعداد داوطلبان را دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان خاطر نشان کرد: در شهر قزوین برای هرکرسی در شورا ۲۵ نفر، محمدیه ۱۴ نفر، الوند ۱۳ نفر و در تاکستان  ۱۲ داوطلب وجود دارد.

این مسئول یادآور شد: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در مراجع چهارگانه و هیات های اجرایی و نظارت تا ۲۱ فروردین ماه به اتمام خواهد رسید.

معاون سیاسی استاندار در ادامه در خصوص ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: تا به امروز ۶۱ جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با هزار و ۲۰۴ مصوبه، ۱۲ جلسه استانی قرارگاه مقابله با کرونا با ۱۰۶ مصوبه، پنج جلسه کمیته زیرمجموعه ستاد مقابله با کرونا و هشت کمیته زیرمجموعه قرارگاه تشکیل شده است.

حبیبی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه، افزود: افزایش درمانگاه های غربالگری تشخیص کرونا، استفاده از ظرفیت های خارج از بیمارستان، تامین فضاهای مناسب برای قرنطینه برای کاهش بار سنگین درمانی مانند بیمارستان رحیمیان، هتل ورزش و سوله های نمایشگاه بین المللی، تجهیز ۱۵ بیمارستان در سطح استان که ۱۰ بیمارستان در قزوین و پنج مورد در شهرستان ها قرار داشت با ۸۰۰ تخت از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است تا آمادگی لازم را برای مقابله با کرونا داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای سال خطوط تولید ۳۲ واحد صنعتی تولید شوینده و مواد ضدعفونی اصلاح شد و نه تنها استان بلکه بخشی از نیاز کشور را تامین کردند.

این مسئول اضافه کرد: علاوه بر این پیش بینی کردیم که ۲ میلیون ماسک و مقداری دستکش ذخیره شود و روزانه بین ۱۵۰ هزار ماسک در سطح استان توزیع شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ با حضور مشارکتی مردم برگزار می شود و مقدمات لازم برای برگزاری پرشور آن تمهید شده است.

 

استان قزوین انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی انتخابات شوراهای اسلامی شهر بیمارستان زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر