کد خبر: 1053645 A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: جا به جایی مسافر با ناوگان مسافربری در نوروز امسال به شرط رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با امکان استفاده از ۵۰ درصد از ظرفیت اتوبوس‌های استان امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، جواد حق‌لطفی  در نشست شورای حمل و نقل جاده‌ای استان که به منظور بررسی آخرین وضعیت این صنعت و تمهیدات لازم برای استقبال از بهار برگزار شد، اظهار کرد: البته با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توصیه می‌شود هموطنان از سفر در این ایام خودداری کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اضافه کرد: فروش بلیت به افراد مشکوک به کرونا ممنوع بوده و شرکت‌های مسافربری باید قبل از فروش بلیت با استعلام از سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سلامت مسافران اطمینان پیدا کنند. 

به گفته حق لطفی، پایانه‌های مسافربری و کالا هم موظف خواهند بود تا در جهت مقابله با این ویروس تمام بخش‌های پایانه‌ای خود را به طور مرتب و روزانه ضدعفونی کنند. 

وی همچنین بر آمادگی ناوگان حمل و نقل بار تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت انتقال کالاهای اساسی مردم از بنادر و گمرک‌ها، ناوگان بار باید در این طول تعطیلات نوروزی آمادگی اعزام کامیون برای جا به جایی کالاها را داشته باشند. 

این مسئول همچنین بر مشارکت شرکت‌ها و انجمن‌های حمل و نقل استان با پلیس راه برای نظارت بر چگونگی حمل کالا و برقراری گشت‌های کنترل بارنامه به منظور جلوگیری از فرار بار، تاکید کرد. 

حق لطفی با تقدیر از تلاش‌ها و همکاری انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای، اضافه کرد: در طول یک سال گذشته و به دنبال شیوع ویروس کرونا خسارت‌های زیادی به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، به خصوص در حوزه مسافر وارد شد اما با وجود همه این دشواری‌ها تلاش انجمن‌های صنفی این حوزه قابل تقدیر بود.

اتوبوس استان قزوین ایام نوروز راهداری و حمل و نقل جاده ناوگان مسافربری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر