کد خبر: 1053627 A

رئیس ستاد انتخابات استان البرز آخرین آمار وضعیت ثبت نام کنندگان در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در استان البرز را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از البرز، نور محمد فردی با اعلام این خبر اظهار داشت: در مجموع ۱۸۸۶ نفر در سطح استان ثبت‌نام کرده اند که از این تعداد ۱۶۰۱ نفر معادل ۸۵ درصد آقایان و تعداد ۲۸۵ نفر معادل ۱۵ درصد بانوان هستند.

 وی افزود : ۴۲ درصد از  ثبت‌نام کنندگان به صورت حضوری و ۵۸ درصد به صورت غیر حضوری ثبت نام کرده اند.

معاون استاندار تصریح کرد:  از نظر تحصیلات سه نفر زیر دیپلم،  ۱۲ نفر دیپلم،  ۴۲ نفر فوق دیپلم، ۱۱۰۲ نفر لیسانس،  ۶۲۰ نفر فوق لیسانس،  ۷۷ نفر دکترا و ۳۰ نفر سطح یک حوزوی می باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز تصریح کرد:  بیشترین و کمترین فراوانی ثبت نام کنندگان مقطع لیسانس با ۵۸.۴ درصد و کمترین زیر دیپلم با ۰.۱ درصد است.

فردی افزود: از نظر شغلی تعداد ۱۷۳۲ نفر بدون سابقه نمایندگی شورای شهر بوده که بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است و ۱۵۴ نفر دارای سابقه نمایندگی شورای شهر ادوار گذشته بوده اند و ۲۲۶ نفر دارای سابقه ایثارگری و ۱۶۶۰ نفر غیر ایثارگر بوده اند.

معاون استاندار تصریح کرد : برابر پرسشنامه تکمیل شده توسط داوطلبان مشاغل افراد و به عبارت دیگر به تفکیک مشاغل و افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند تعداد ۶۷۷ نفر کارمند، ۱۵۸ نفر فرهنگی،  ۱۲ نفر نظامی، ۱۱۵ نفر بازنشسته،  ۹ نفر پزشک، ۴۵ نفر وکیل وقاضی،  ۶۱ نفر استاد دانشگاه، ۱۴ نفر روحانی،  ۶ نفر کشاورز و ۱۸۹ نفر سایر مشاغل ثبت نام کرده اند.

فردی با بیان اینکه در مجموع تعداد ثبت نام کنندگان این دوره نسبت به دوره گذشته بالغ بر 10 درصد افزایش داشته است، افزود: از طرفی برابر قانون و جدول زمانی انتخابات بعد از استعلام از مراجع چهارگانه هیات‌های اجرایی ۱۴ روز فرصت دارند نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان اقدام و نظر هیات اجرایی را حداکثر تا تاریخ 21 فروردین ۱۴۰۰ در مهلت قانونی اعلام کنند.

معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: در اجرای سیاست‌های راهبردی نماینده عالی دولت در استان به طور مرتب و منظم اطلاع رسانی دقیق و شفاف در امر انتخابات بر حسب مورد صورت می‌گیرد زیرا هیچ فاصله ای بین مردم و مسئولین نیست بلکه مردم طبق فرمایشات حضرت امام راحل و تاکیدات مقام معظم رهبری ولی نعمتان ما هستند.

فردی گفت:  نکته مهم و حائز اهمیت که در هر نشستی سعی می کنم بر آن اشاره داشته باشم و در راستای سیاستهای ترسیم شده وزارت کشور و نماینده عالی دولت در استان کلیه مسئولین و دست اندرکاران انتخابات وظیفه دارند مر قانون و بی طرفی کامل را در همه مراحل انتخابات رعایت کنند.

وی اشاره کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف با هیچکس تعارف نداشته و برخورد قاطع، قانونی لازم با متخلفان صورت می‌گیرد.

معاون استاندار گفت:رأی مردم زینتی نیست و آرای تک تک مردم تأثیرگذار و سرنوشت ساز است و اصولاً قاعده گردش قدرت و دموکراسی این است که مردم سرنوشت خود را رقم بزنند و این بهترین شیوه دموکراسی است.

 

انتخابات شورای اسلامی شهر انتخابات 1400 معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر