کد خبر: 1053379 A

معاون علوم پزشکی اردبیل خبر داد:

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در راستای کنترل اپیدمی کووید ۱۹ در استان تاکنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر از گروه های پرخطر در استان واکسینه شده اند.

به گزارش ایلنا، بابک نخستین معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از واکسیناسیون بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر از گروه های پرخطر در استان خبر داد و گفت: در راستای کنترل اپیدمی کووید ۱۹ در استان، انجام واکسیناسیون با اولویت گروه‌های پر خطر در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سال‌جاری در بخش ICU کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل آغاز شد.

واکسن کرونا اردبیل

وی اذعان کرد: در اجرای برنامه واکسیناسیون، تعداد ۳ هزار و ۶۰۱ واکسن ساخت شرکت های چینی و روسی در سه مرحله به دانشگاه تحویل داده شده که تاکنون تعداد یک هزار و ۷۵۹ واکسن برای گروه های اولویت دار پرسنل درمان، فوریت های پزشکی، آزمایشگاه، بهداشت، سرای سالمندان و جانبازان تحت پوشش بنیاد شهید تزریق شده و به‌صورت فعال برای گروه های هدف ادامه دارد.

نخستین افزود: این واکسن در دو نوبت به فاصله ۲۸ روز تزریق می شود و طبق دستورالعمل کشوری، تزریق واکسن برای زنان شیرده و باردار، افراد زیر ۱۸ سال، افرادیکه سابقه حساسیت شدید و شوک آنافیلاکسی دارند و افراد تبدار و علامتدار، ممنوع است.

واکسن کرونا علوم پزشکی اردبیل واکسن کرونا اردبیل بابک نخستین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر