کد خبر: 1053320 A

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری خبرداد:

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از اجرای بیش از ۵۰ عنوان برنامه فرهنگی، آموزشی و ورزشی برای نوروز امسال در قالب چهارمین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی در استان قزوین خبرداد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد درافشانی با اعلام این خبر گفت: بسیاری از جشنواره‌ها و برنامه‌های تدارک دیده شده برای نوروز ۱۴۰۰ به دلیل بیماری کرونا لغو شد اما برای تشویق مردم به پویش "در خانه بمانیم" چهارمین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی در فضای مجازی تدارک دیده شده است.

رئیس‌سازمان فرهنگی شهرداری بیان کرد: بیشتر برنامه‌های جشنواره نوروزی ۱۴۰۰ به علت شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی و برخی از آنها نیز به صورت خیابانی و در فضای باز با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

درافشانی به تشریح برخی از برنامه های نوروزی ۱۴۰۰ سازمان پرداخت و افزود: مسابقات سایه بازی، پانتومیم با موضوع شهروندی و عکاسی بهار در خانه و نگارش داستان کوتاه از جمله مسابقاتی است که در راستای ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان به صورت مجازی برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین اجرای ویژه برنامه اتوبوس کتاب با حضور حاجی فیروز و اهدای کتاب به شهروندان و برپایی نمایشگاه شهر قزوین موزه ای به وسعت یک شهر در دستور کار قرار دارد.

این مسئول در ادامه از تولید مجموعه نماهنگ های "عیدانه" برای  نوروز امسال خبر داد و گفت: معرفی گویش و لهجه های قزوینی و طنز قزوین در بهار ۱۴۰۰ از جمله این نماهنگ ها است که در فضای مجازی بارگذاری می شود.

معاون شهردار قزوین اضافه کرد: همچنین تئاتر خیابانی کاروان عیدانه با استفاده از ظرفیت اتوبوس گردشگری در سطح شهر قزوین و محلات کم برخوردار و نواحی منفصل شهری با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و دستورالمعمل‌های بهداشتی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.

درافشانی یادآور شد: چیدمان سفره هفت سین در پنج بیمارستان و اهدای هدایا به تعدادی از کادر درمان، مسابقه عکاسی شادانه،کتابخوانی با عنوان یادت باشه،مسابقه مجازی رمز بهار ویژه نیمه شعبان و مسابقه تصویری هشت سین سلامت از جمله برنامه های طراحی شده برای این مدت است.

اتوبوس استان قزوین شهرداری گردشگری نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر