کد خبر: 1053228 A

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان خبر داد:

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: با توجه به تداوم بیماری کووید ۱۹ در جامعه و به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، مطابق بخشنامه‌های بانک مرکزی، همانند سال گذشته توزیع اسکناس نو در روزهای پایانی سال ممنوع شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، حمید صفایی نیکو در این خصوص افزود: همه دستگاه های خودپرداز شبکه بانکی در ۳۸ بانک و موسسه مالی – اعتباری خراسان رضوی در ایام نوروز فعال است و سقف پرداختی آنها نیز ۲ میلیون ریال است.

وی بیان کرد: همه شعب بانک‌ها و موسسات مالی – اعتباری در خراسان رضوی تا پایان روز ۲۸ اسفندماه دایر هستند و فعالیت آنها در روز شنبه هفته آینده منوط به اعلام هیات وزیران است، در ایام نوروز نیز تعداد محدودی از شعب بانک‌ها با اولویت مناطق زائرپذیر خراسان رضوی فعالیت خواهند کرد که فهرست آنها از سوی مدیریت شعب هر بانک اطلاع رسانی می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: شبکه بانکی استان در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن ماه امسال ۷۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخشهای مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات پرداخت کرده است، در حالی که در ۱۱ ماهه سال گذشته کل تسهیلات پرداختی توسط بانکهای استان در بخشهای مختلف ۳۵۲ هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال بود.

صفایی نیکو درباره تسهیلات پرداختی مربوط به مشاغل زیان دیده از کرونا اظهار داشت: از ۱۳ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار مربوط به تسهیلات حمایتی ویژه مشاغل متضرر از کرونا اختصاص یافته به استان تاکنون هشت هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال تسهیلات درخواست به بانکها اعلام شده که از این مبلغ، ۶ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال معادل ۷۹ درصد پرداخت شده است.

بانک مرکزی جامعه خراسان رضوی روزهای پایانی سال ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر