کد خبر: 1053217 A

با ثبت نام نهایی ۱۰۷۶ داوطلب صورت گرفت؛

دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه با اشاره به ثبت نام نهایی ۱۰۷۶ نفر داوطلب شوراهای شهر در استان گفت: حدود ۶۰ نفر در فرصت قانونی ثبت نام و در انتظار تایید فرمانداران هستند که در صورت تکمیل مدارک به آمار ثبت نام نهایی اضافه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، جلیل بالایی ضمن تقدیر و سپاس از همه کسانی که با احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خویش و اداره امور شهرها و با شناخت دقیق از اوضاع کنونی برای عضویت در شوراهای شهر استان داوطلب و ثبت نام کردند، گفت: حضور و مشارکت نامزدها در گروه‌ها و اقشار مختلف مردم زمینه‌ساز یک مشارکت خوب و نوید بخش یک رقابت جدی خواهد بود.

وی نقش گروه‌های مرجع، تخصصی، صنفی و شخصیت های موثر و ذی نفوذ را در تشویق و ترغیب نیروهای متخصص و جوان برای ثبت نام موثر دانست و از همکاری و احساس مسئولیت آنان تشکر کرد. 

بالایی بیشترین عدد مربوط به مدرک تحصیلی را  ۶۳۰ نفر و دارای مدرک تحصبلی لیسانس اعلام و اضافه کرد: ۲۹۹ نفر فوق لیسانس، ۱۴ نفر دکتری ، ۸۳ نفر فوق دیپلم و ۳۲ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان میزان ایثارگری ثبت نام شدگان را ۱۷ درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شورا را داشتند ۱۸ درصد بیان کرد و گفت: بالاترین عدد مربوط به شورای شهر کرمانشاه با ۲۲۵ داوطلب و کمترین را شهر گودین با ۸ نفر داوطلب است.

دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان با اشاره به تغییر رویکرد هوشمند نامزدها به سمت جوانان و  متخصصین ابراز امیدواری کرد که این تغییر پوشش دهنده کاهش کمی ۱۴ درصدی ثبت نامی ها به نسبت دوره پنجم و منجر به کیفی شدن و حرکت به سمت تخصصی شدن نهاد محلی شورا در ارایه خدمات و مدیریت شهری شود. 

وی ادامه داد: خوشبختانه در این دوره بیش از  ۸۷ درصد داوطلبین لیسانس و بالاتر هستند، ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال و حضور زنان ۱۱ درصد است که می‌تواند به فضای انتخابات امید و نشاط را تزریق کند.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری بر فصل الخطاب بودن فرمایش مقام معظم رهبری که عالمانه فرمودند ( علاج دردهای کشور انتخابات پرشور و انتخاب اصلح است) تاکید و از هیات های اجرایی، نظارت، گروه های مرجع و همه کسانی که با ثبت نام خود به فرمان ایشان لبیک گفتند تقدیر و تشکر کرد.

بالایی خاطرنشان کرد: با فرض تایید همه نامزدها برای هر کرسی شورای شهرها پنج و نیم نفر با هم رقابت می‌کنند و این عدد در کرمانشاه ۲۰ نفر و در شهرهای کوچک ۲ تا ۹ نفر است.

انتخابات شورا داوطلبان شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر