کد خبر: 1053206 A

مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان خبرداد:

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آزادسازی ۸۸ هکتار از اراضی باغی و زراعی استان قزوین که به شکل غیرمجاز تغییر کاربری داده شده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پرویز عبدی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ کمیسیون ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی باغی و زراعی طی سال جاری بناهای غیرمجاز ایجاد شده در سطح ۸۴ هکتار از زمین های کشاورزی در حین احداث و اجرا شناسایی و قلع و قمع شد.

مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان افزود: با قلع و قمع های انجام شده ۶۸۱ قطعه از زمین های کشاورزی استان قزوین که به شکل غیرمجاز تغییر کاربری داده شده بودند، آزادسازی شده و به وضع سابق بازگشتند.

عبدی اضافه کرد: در راستای اجرای احکام قطعی مراجع قضایی نیز امسال شاهد آزادسازی چهار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین بودیم.

وی ادامه داد: در قالب اجرای این احکام صادر شده از مراجع قضایی ۹۸ قطعه از اراضی کشاورزی استان آزادسازی شد و بناهای احداثی در آنها اعم از اتاقک، دیوار و حصارکشی قلع و قمع و تخریب شد.

این مسئول از تشدید گشت های یگان حفاظت امور اراضی جهاد کشاورزی قزوین در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: ماموران این یگان در صورت مشاهده تغییر غیرمجاز کاربری اراضی در محل اقدام به قلع و قمع بناهای احداثی می کنند.

مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان بیان کرد: اراضی کشاورزی در کشور ما محدود هستند و صیانت از آنها برای حفظ امنیت غذایی بسیار مهم و ضروری است.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

استان قزوین تغییر کاربری جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر