کد خبر: 1052819 A

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: شیوع اعتیاد در بین کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی استان قزوین نگران کننده است و باید برای حل این مشکل چاره اندیشی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی رحمانی  در نشست کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اعتیاد در محیط کار و تولید می‌تواند آثار مخربی بر جامعه و اقتصاد آن داشته باشد، بنابراین ضروری است دستگاه‌های متولی در حوزه صنعت و کارگری توجه ویژه‌ای به مهار این آسیب اجتماعی داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به پیامدهای اعتیاد به مواد مخدر در گروه‌های مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه چهار گروه از افراد جامعه شامل دانش آموزان، دانشجویان، زنان و کارگران در معرض تهدید جدی و آسیب این مواد هستند که باید برنامه‌های پیشگیرانه را در این گروه ها متمرکز کنیم.

رحمانی تصریح کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین مجدانه کار بازدید میدانی و بررسی و پیشگیری از اعتیاد در واحدهای صنعتی بزرگ استان را آغاز کرده است.

وی بر اجرای برنامه‌های مؤثر فرهنگی و پیشگیری و آگاه‌سازی در محیط‌های کارگری استان و ضرورت آموزش کارکنان و کارگران شرکت‌های تولیدی بالای ۵۰ نفر با محوریت پیشگیری از اعتیاد با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان تاکید کرد.

این مسئول با اشاره به علل گرایش جامعه کارگری به اعتیاد اضافه کرد: خستگی، انجام کار مضاعف و نیاز فرد به اینکه بتواند فعال بماند، نبود مدیریت خشم و استرس و مشکلات معیشتی از جمله مواردی است که شیوع اعتیاد را در بین کارگران افزایش می‌دهد.

رحمانی خاطرنشان کرد: باید با آگاهی دادن از پیامدهای سوء مصرف مواد، تقاضا برای مصرف را در بین اقشار مختلف جامعه کاهش دهیم.

استان قزوین اعتیاد زنان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر