کد خبر: 1052757 A

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان در ایام نوروز در آماده باش کامل هستند. این نیروها و همچنین نیروهای مستقر در پاسگاه های 9 گانه محیط بانی از روز چهارشنبه 28 اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی در آماده باش کامل قرار دارند. بر این اساس در ایام نوروز گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت تشدید خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس جودکی در جمع خبرنگاران، افزود: همچنین به منظور جلوگیری از وقوع تخلفات در حوزه شکار غیرقانونی و زنده گیری حیات وحش یا ایجاد آلودگی های زیست محیطی، در ایام نوروز گشت های حفاظتی محیط زیست مرکزی تشدید می شوند.

وی ادامه داد: هر ساله با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی تمهیدات ویژه ای از سوی یگان حفاظت محیط زیست استان جهت اعمال نظارت و پایش های مداوم در مناطق تحت مدیریت استان اتخاذ می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز زمینه برای بروز زمین‌خواری و تصرف غیرمجاز در مناطق ملی نیز وجود دارد و بسیاری از افراد در این روزها اقدام به کاشت درخت یا دیوارکشی در زمین‌هایی بیرون از املاک خود می‌کنند، اما با نظارت و پایشی که یگان حفاظت محیط زیست خواهد داشت، در مناطقی که تحت حفاظت است از طریق تعامل با دستگاه های اجرایی و استفاده از اطلاعات مردمی، جلوی این گونه تخلفات گرفته می شود.

جودکی تصریح کرد: هرگونه نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی و تخریب طبیعت و محیط زیست به لحاظ قوانین و ضوابط تخلف بوده و قابل پیگیری است و در این راستا مردم و دوستداران محیط زیست می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات زیست محیطی، گزارش خود را با شماره تلفن های ۱۵۴۰ در میان بگذارند.

شکار غیرقانونی مناطق تحت مدیریت تشدید گشت و کنترل های نوروزی یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی زنده گیری حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر