کد خبر: 1052632 A

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی عنوان کرد؛

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی از ایجاد شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در تمامی شهرستان‌های استان خبرداد و گفت: حفظ امنیت و برگزاری سالم و پرشور انتخابات اولویت دستگاه قضایی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،موسی خلیل اللهی در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان اظهار داشت: به منظور پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در همه شهرستان ها تعیین شده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون استفاده از امکانات دستگاه های دولتی در روند انتخابات به نفع نامزد خاص ممنوع بوده و رؤسای ادارات، سازمان ها و دستگاه های دولتی آذربایجان شرقی باید از حضور در مجالس تبلیغاتی به شدت پرهیز کنند.

خلیل اللهی با اشاره به موضوع ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی در روند تبلیغات انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، افزود: بر اساس قانون استفاده از امکانات دستگاه های دولتی و نیمه دولتی و عمومی در راستای تبلیع افراد خاص ممنوع بوده و در صورت مشاهده بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت حضور رؤسای ادارات در مجالس به منظور تبلیغ به نفع کاندیداهای خاص،  مدیران و رؤسای دستگاه های باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

خلیل اللهی با بیان اینکه دادستان های شهرستان های مختلف استان باید دستورات لازم را برای پیشگیری از تخلفات احتمالی به دستگاه ها و ادارات اعلام کنند، یادآور شد: به منظور برگزاری انتخابات سالم، انتخاب افراد صالح و دارای شاخصه های مورد نظر در هیات های اجرایی و نظارت باید به صورت ویژه توجه و دقت شود.

استان آذربایجان شرقی انتخابات دستگاه قضایی امنیت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر