کد خبر: 1052518 A

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: بخش مرجع مجازی و پایگاه های اطلاعات علمی و پژوهشی در کتابخانه های عمومی منتخب استان قزوین با هدف تأمین نیازهای پژوهشی مراجعین راه اندازی شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی اظهار کرد:  در راستای ارائه خدمتی نوین از کتابخانه های عمومی قزوین به اعضا، دانشجویان و پژوهشگران استان قزوین، بخش مرجع مجازی و پایگاه اطلاعاتی با هدف گسترش خدمات مرجع و تسهیل دسترسی مراجعه‌کنندگان و پژوهشگران به کتابخانه‌های عمومی و تامین منابع اطلاعاتی معتبر از پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی در کتابخانه‌های عمومی منتخب استان راه‌اندازی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بیان کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی فرهنگی و اجتماعی است که با کمک به رشد و شکوفایی اندیشه افراد جامعه این فرصت را برای همگان ایجاد می کند تا به شکلی فعال در اجتماع حضور یافته و ایفای نقشکنند.

محمدبیگی ادامه داد: امروزه کتابخانه های عمومی با سه کار ویژه آموزش، اطلاع رسانی و اوقات فراغت به ارائه خدمت پرداخته و در چرخه  اشاعه و مصرف دانش در تولید دانش تاثیر بسزایی دارند و علاوه بر منابع مکتوب شامل کتاب و نشریه امکان استفاده از پایگاه های اطلاعاتی نیز فراهم شده است.

وی افزود: در همین راستا و به منظور تأمین نیازهای اطلاعاتی و پژوهشی دانشجویان و محققان از یک سو و افزایش وفاداری اعضا و جلوگیری از قطع ارتباط دانشجویان با کتابخانه‌های عمومی و از طرفی تعطیلی دانشگاه ها به دلیل شیوع کرونا و نیاز محققان به منایع اطلاعات علمی، امکان دسترسی به بیش از 1800 منبع الکترونیکی، پایگاه اطلاعاتی، مقالات فارسی و لاتین استانداردهای علمی و صنعتی، پایان نامه و گزارش در 125 میلیون رکورد در موضوعات تخصصی و عمومی ویژه اعضای کتابخانه‌های عمومی استان قزوین فراهم شد .

این مسئول یادآور شد: در فاز اول بخش مرجع مجازی و پایگاه اطلاعاتی این امکان در ده درصد کتابخانه های استان شامل کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) در شهرستان قزوین، کتابخانه شهید بهشتی در شهرستان تاکستان، کتابخانه علامه دهخدا در شهرستان البرز و کتابخانه امام محمدباقر(ع) در شهرستان آبیک فراهم شده است که کاربران می توانند از طریق تماس تلفنی با کتابخانه های مذکور یا پست الکترونیک این کتابخانه ها درخواست خود را ارسال و پاسخ را از طریق پست الکترونیک دریافت کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد: پایگاه های اطلاعاتی این طرح شامل اشپرینگر، ساینس دایرکت، الزویر، وایلی، آکسفورد، آی تریپل ای،  پروکواست  و .... می باشد که از طریق درگاه megapaper.ir این امکان فراهم شده است.

محمدبیگی در پایان گفت: خدمات میز مرجع مجازی نیز پیشتر افتتاح و از طریق پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین به آدرس qazvinpl. Ir  برای علاقمندان در دسترس است، پاسخگویی به انواع پرسش‌های اطلاعاتی درباره کتاب، کتابخانه، کتابخوانی، منابع پژوهشی و پایگاه‌های اطلاعاتی، پاسخ به پرسش‌های پژوهشی، شیوه‌های نگارش علمی مقاله و پایان نامه، نیازسنجی و ارائه خدمات گزینشی اطلاعات بر اساس گروه‌های سنی، رشته تحصیلی و نیاز شغلی از دیگر خدماتی است که در میز مرجع مجازی به علاقه مندان ارائه می‌شود.

 

استان قزوین شهید بهشتی کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر