کد خبر: 1052246 A

مدیرعامل آبفای گیلان خبر داد؛

در هفته چهل و پنجم پویش #هرهفته- الف-ب-ایران، مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان روز سه شنبه به صورت ویدئوکنفرانس با حضور ریاست جمهوری به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا از رشت،رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آبفای گیلان گفت: با بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه آب گیلان ۳ هزار لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این تصفیه خانه افزوده می شود که در مجموع میزان تولید آب تصفیه خانه در مدول اول و دوم به ۶ هزار لیتر بر ثانیه ارتقاء خواهد یافت.

سید محسن حسینی افزود: با ورود مدول دوم این تصفیه خانه، منابع تامین کننده آب های زیر زمینی با دبی حدود ۱۲۰۰ لیتر بر ثانیه از مدار بهره برداری خارج و آب با کیفیت و مطلوب جایگزین آن خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در مدول اول این تصفیه خانه، آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۸ روستای استان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر تامین شده است، تصریح کرد: پس از ورود کامل مدول دوم، این برخورداری شامل ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستا خواهد بود.

وی اعتبار هزینه شده برای مدول دوم تصفیه خانه آب گیلان را بیش از یکهزار و ۶۸۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۳ آغاز شد که مرحله اول مدول دوم در مرداد ماه سال جاری با ظرفیت ۸۹۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان افزود: در افق این طرح در سال ۱۴۲۵ ، تأمین آب آشامیدنی ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار نفر در ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستای استان پیش بینی شده است.

حسینی همچنین از افتتاح یک پروژه فاضلاب در شهرستان صومعه سرا در روز سه شنبه خبر داد و گفت: در هفته چهل و پنجم پویش #هرهفته- الف-ب-ایران ، پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر شهر صومعه سرا با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: این پکیج، ظرفیت تصفیه فاضلاب به حجم ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز را دارد.

حسینی، جمعیت بهره مند از این پکیج را یکهزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: روش تصفیه فاضلاب در این پکیج از نوع هوادهی گسترده با قابلیت حذف نیتروژن است.

 

ایران دبی ریاست جمهوری مسکن مهر ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر