کد خبر: 1052233 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: طبق روال همه ساله به دلیل تردد یک سر خالی اتوبوس‌ها در ایام نوروز، نرخ بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۰ با ۲۰ درصد افزایش قیمت به فروش می‌رسد.

به گزارش ایلنا از همدان، صفر صادقی راد در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه طبق روال همه ساله، به دلیل تردد یک سر خالی اتوبوس‌ها در ایام نوروز، نرخ بلیت اتوبوس در دوره سفرهای نوروز ۱۴۰۰ با ۲۰ درصد افزایش قیمت به فروش می‌رسد، گفت: همچنین برای رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و به دلیل فعالیت ناوگان با ۵۰ درصد ظرفیت این اقدام انجام شده است.

وی ادامه داد: این افزایش قیمت تا ۱۷ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت و پس از آن به قیمت قبلی باز می گردد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان اضافه کرد: البته صاحبان شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل مسافر و نیز رانندگان موظف به رعایت این نرخ‌ها و به دنبال آن رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

مدیرکل راهداری استان همدان در ادامه عنوان کرد: به دلیل شرایط کرونایی، باید مسافرت جاده‌ای تنها با غربالگری مسافران و رانندگان از طریق سامانه‌های وزارت بهداشت برای شناسایی بیماران احتمالی و ممانعت ورود و استفاده آنها از وسایل نقلیه حمل و نقل جاده‌ای مسافر انجام شود.

صادقی راد در خصوص میزان تقاضای سفر در این ایام عنوان کرد: ناوگان اتوبوسی با تقاضای چندانی مواجه نیست و امسال به دلیل شیوع کرونا تقاضای سفر کاهش یافته و با این شرایط از نظر جابجایی مسافر کاملا آماده هستیم.

وی درباره پیش فروش بلیت‌ها نیز یادآور شد: با توجه به امکان خرید اینترنتی بلیت، همه امکانات برای فروش اینترنتی فراهم است و از این نظر مردم مشکلی ندارند و می‌توانند بلیت‌های خود را از طریق اینترنت و سایت‌های مشخص و مجاز و سایت شرکت‌های تعاونی دریافت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان تأکید کرد: مسافران در صورت بروز هرگونه شکایت و مشکل می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۴۱ برای رسیدگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اطلاع دهند.

استان همدان افزایش قیمت جاده بلیت اتوبوس گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر