کد خبر: 1051905 A

معاون استاندار البرز:

رئیس ستاد انتخابات استان البرز با بیان اینکه در روز پنجم ۲۰۸ نفر داوطلب شورای شهر ثبت نام کردند، افزود: تا پایان روز پنجم ثبت نام ۶۲۱ نفر بعنوان داوطلبان حضور در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر این استان نام ثبت نام کردند.

به گزارش ایلنا از البرز، نورمحمد فردی با بیان این مطلب اظهار داشت: روی هم رفته در این مدت ۵ روز تاکنون ۶۲۱ نفر در سطح استان ثبت نام کردند که ۵۳۹ نفر مرد معادل ۸۷ درصد و ۸۲ نفر زن معادل ۱۳ درصد است.

وی افزود: از طرفی از این تعداد ۴۵ درصد به صورت حضوری در فرمانداری‌ها و ۵۵ درصد به صورت الکترونیکی (غیرحضوری) ثبت نام کردند.

معاون استاندار افزود : داوطلبان ثبت نام شورای شهر از نظر تحصیلات تا کنون ۳۷۱ نفر لیسانس، ۱۹۸ نفر فوق لیسانس،  ۱۹ نفر دکترا،  ۸ نفر سطح یک حوزوی،  ۱۹ نفر فوق دیپلم و ۶ نفر دیپلم ثبت نام کردند.

وی افزود: در روز پنجم ۲۰۸ نفر ثبت‌نام کردند که ۳۴ نفر آنان بانوان هستند. 

رئیس ستاد انتخابات استان البرز افزود:  در این چند روز به اتفاق نماینده عالی دولت در استان از تمام حوزه های انتخابیه استان بازدید و روند ثبت نام را رصد کردیم که خوشبختانه هماهنگی لازم مشاهده و پروتکل های بهداشتی رعایت شده بود.

فردی گفت: نماینده عالی دولت در این بازدید ها از تمام نخبگان، نیروهای متخصص و بانوان خواستند با توجه به اهمیت و نقش و جایگاه شورای شهر در مدیریت شهری در انتخابات ورود پیدا کنند و در جهت توسعه اهتمام لازم را داشته باشند. 

وی افزود: از افرادی که واجد شرایط هستند درخواست می نماییم تا فرصت باقیست برای جلوگیری از ازدحام ثبت نام کنند.

معاون استاندار گفت: ستاد انتخابات استان در تمام ستادهای انتخابی فرمانداری‌ها تشکیل و هیات‌های اجرایی ۲۰ حوزه انتخابیه شکل گرفته و عملاً هیات اجرایی وظایف مربوط به خود را در خصوص امور اجرایی انتخابات شروع کردند.

وی افزود: نکته مهم و قابل توجهی که در هر مراسم به ان اشاره می کنم این است که مقام معظم رهبری فرمودند حضور خوب مردم در انتخابات کشور را بیمه می‌کند بنابراین همه وظیفه داریم حضور مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنیم زیرا این امر از یک طرف باعث اتحاد، انسجام و استحکام در داخل کشور و از طرفی دیگر باعث یاس و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات استان در پایان گفت: سیاست راهبردی وزارت کشور و به طبع آن رویکرد نماینده عالی دولت در استان تامین امنیت،  مشارکت، سلامت و رقابت است.

معاون استاندار تصریح کرد:  همان‌طور که می‌دانید بر اساس قانون و جدول زمانی انتخابات ثبت نام شورای اسلامی شهر از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند شروع و تا روز سه شنبه ساعت ۱۸ عصر ۲۶ اسفند ماه ادامه دارد و تمام فرمانداری ها هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر آماده ثبت‌نام به صورت حضوری و غیرحضوری از داوطلبان هستند.

انتخابات 1400 معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری البرز انتخابات شورای شهر در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر