کد خبر: 1051857 A

مدیرکل بهزیستی البرز اعلام کرد ؛

مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به بیش از 29هزار تماس با خط 123 در سال 99 گفت: بیشترین فراوانی تماسها در استان با خدمات اورژانس اجتماعی البرز، مربوط به همسرآزاری و اختلافات حاد خانوادگی بوده است.

به گزارش ایلنا از البرز، آیین تقدیر از ۱۲۳ نفر از کارشناسان اورژانس اجتماعی با حضور وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور و مدیران کل بهزیستی سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
این مراسم در استان البرز با حضور مریم اسماعیلی فر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز، اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان، معاون اجتماعی استان و کارشناسان منتخب اورژانس اجتماعی برگزار شد.
اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی کارشناسان ، مددکاران و پرسنل خدوم مرکز فوریت های اجتماعی بهزیستی البرز گفت: استان البرز در شهرستانهای کرج از سال 1386، ساوجبلاغ از سال 1392، نظرآباد از سال 1393 و در شهرستان فردیس از سال 1396 خدمات مراکز اورژانس اجتماعی در سطوح سه گانه را راه اندازی و ارائه می کند‌
وی افزود: همچنین واحد های اورژانس اجتماعی محمد شهر در فرهنگسرای امام رضا و واحد کمالشهر در جوار مرکز کودکان خیابانی در اواخر سال 96 راه اندازی و زیر نظر مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان کرج به افراد در معرض آسیب  و آسیب دیده اجتماعی، خدمات می دهد. 
حیدری اظهار داشت: ساختمان جدید و مستقل اورژانس اجتماعی ولد آباد محمدشهر در تاریخ در سال گذشته افتتاح و از آن تاریخ، این مرکز فعالیت خود را در محل جدید به جامعه هدف ارائه می کند.
مدیرکل بهزیستی استان گفت: در سال 99 در مجموع تعداد 6 مرکز فوریتهای اجتماعی بعلاوه 3 پایگاه خدمات اجتماعی در سراسر استان به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در حوزه روانشناسی، مددکاری، حقوقی، درمانی، نگهداری (دختران و زنان) و حمایت های مادی و معنوی، خدمات قابل توجهی دارد.

وی با اشاره به آمار تماسهای برقرار شده با خط 123 در سال 99، گفت: حدود 29432 تماس با خط 123 در سال 99 برقرار شده است که از این تعداد ، حدود 55 درصد تماسها مرتبط با اورژانس اجتماعی و  45 درصد دیگر، غیرمرتبط بوده است. 

وی از بیشترین علت تماسهای برقرار شده با خط تلفن 123 در سال جاری گفت: اختلافات حاد خانوادگی (5/21 درصد)، همسر آزاری حدود 5/6 درصد) ، کودک آزاری( 5 درصد از کل تماسها) و خودکشی شامل افکار خودکشی و اقدام به خودکشی (2 درصد) بیشترین علت در همه تماسهای مرتبط برقرار شده با خط 123 را شامل شده اند.

حیدری تصریح کرد: در این بررسی همچنین مشخص گردید بیشترین فراوانی تماسهای مرتبط با خدمات خط 123 اورژانس اجتماعی، مربوط به همسرآزاری و اختلافات حاد خانوادگی بوده است. 

این مدیر استانی گفت: با توجه به تنوع مشکلات مددجویان و علل نیاز ایشان به دریافت حمایت های روانی ـ اجتماعی و... ، تعداد افراد نیازمند به منابع حمایت درون سازمانی ( 28 درصد) و برون سازمانی(5/33 درصد) ، بالاترین تعداد تماسهای برقرار شده را به خود اختصاص داده اند. 

مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به فعالیت های سال جاری اضافه کرد: در دوره بروز و شیوع ویروس کرونا، فعالیت اورژانس اجتماعی کمافی السابق ادامه داشته و متناسب با ضرورت و نیاز هموطنان و افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در سطح جامعه، اورژانس اجتماعی علاوه بر فعالیت های معمول خود، به آگاه سازی عمومی درخصوص پیشگیری از ابتلا به این بیماری و توزیع اقلام بهداشتی در بین افراد مذکور به ویژه کودکان کار و خیابان پرداخته است.

 

اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز اورژانس اجتماعی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر