کد خبر: 1051795 A

مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان خبرداد:

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از اجرای بزرگترین رزمایش مشترک نیروهای ‌یگان حفاظت دستگاه‌های مرتبط در استان خبر داد.‌

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پرویز عبدی با اعلام این خبر اظهارکرد: به همین منظور و با هدف آمادگی بیشتر، بزرگ‌ترین رزمایش عملیاتی مشترک نیروهای یگان حفاظت دستگاه‌های مرتبط استان شامل اداره کل راه و شهرسازی، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، محیط زیست و امور اراضی با نام حافظان زمین برگزار شد.

مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این مانور آمادگی به منظور جلوگیری از تصرف اراضی ملی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ است، ابراز امیدواری کرد: با همکاری و هم‌افزایی می‌توان در حفاظت از عرصه‌های طبیعی شامل منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست گام‌های موثرتری برداشت.

 عبدی تاکید کرد: مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان با همکاری و مشارکت مردم، طرح حفاظت از اراضی زراعی و باغی را در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به شکل گسترده‌ای اجرا می‌کند و با معارضان و متخلفان طبق قانون، برخورد قاطع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با اینکه گشت‎های حفاظتی در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ در آماده‎باش کامل هستند و اراضی زراعی و باغی استان را رصد می‌کنند، اما نقش مشارکت مردمی در حفظ اراضی کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

این مسئول از مردم استان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی با سامانه ۱۳۱ تماس بگیرند تا با مشارکت آنها از زمین‌های زراعی و باغی استان محافظت لازم به عمل آید.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت است.

تعطیلات نوروز جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر