کد خبر: 1051723 A

نایب رئیس اتاق بازرگانی تبریز تاکید کرد؛

نایب رئیس اتاق بازرگانی تبریز بر نقش آفرینی اتاق بازرگانی تبریز در توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،ابوالفتح ابراهیمی در هفتادمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با تبریک انتصاب استاندار آذربایجان شرقی به عنوان «رئیس ستاد توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان» گفت: در این راستا نقش‌هایی بر عهده اتاق بازرگانی تبریز گذاشته شده که برخی از آنها همچون تهیه تیزر از توانمندی واحدهای تولیدی استان، ترجمه مدارک واحدها، تهیه لیست شرکت‌های فعال و ارتباط گیری بیشتر با طرف آذربایجانی انجام شده و به دنبال طی قدم‌ها بعدی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره ‌ای به برگزاری مرتب جلسات شورای گفتگو در طول سال جاری گفت: در سال ۹۶، ۱۱ جلسه، در سال ۹۷، ۱۰، در سال ۹۸، ۹ و در سال ۹۹، ۱۲ جلسه شورای گفتگو برگزار شده که نشان دهنده برگزاری مرتب جلسات شورای گفت و گو طی سال جاری است.

ابراهیمی ادامه داد: برای هر یک از موضوعات مطرح شده در جلسه شورای گفت و گو، چندین جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان بخش خصوصی و بخش‌های دولتی برگزار شده و موضوعات به طور کامل، بررسی شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه زمانی اتفاق می‌افتد که دربرگیری داشته باشد و بر این اساس مناطق محروم در تدوین برنامه‌های توسعه استان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 محمدرضا پورمحمدی روز یک شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی توسعه آذربایجان شرقی افزود: کارهای زیادی برای توسعه استان انجام گرفته، اما کافی نیست و بایستی کارهای زیادتری نیز باید انجام شود.

وی با اشاره به تدوین و بازنگری سند تدبیر و توسعه استان، ادامه داد: با وجود تمامی اقداماتی که انجام شده، فقط ۳۰ درصد الزامات و برنامه های این سند محقق شده است.

پورمحمدی اظهار کرد: آذربایجان شرقی قابلیت بسیار بالایی برای توسعه دارد و کاستی هایی هم اگر وجود دارد، با همت مسوولان و نمایندگان استان قابل حل است.

وی با اشاره به اینکه ۶۸ پروژه در سند تدبیر و توسعه استان آمده است، افزود: از این تعداد ۲۵ پروژه مربوط به هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی استان در بخش های مختلف از جمله راه، حمل و نقل، انرژی و آب می باشد.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: سال آینده بایستی پروژه های در دست اقدام شتاب بیشتری بگیرد.

وی افزود: پروژه انتقال آب ارس به تبریز از جمله پروژه های مهمی است که در تامین فاینانس خارجی به دلیل تحریم ها با مشکلاتی مواجه شده بود که تفاهم نامه ای با قرارگاه خاتم الانبیا برای اجرای این پروژه منعقد شد .

وی با اشاره به تغییر مدیریت در قرارگاه خاتم الانبیا اظهار کرد: برای پیگیری بیشتر اجرای تفاهم نامه انتقال آب ارس به تبریز با مدیریت جدید قرارگاه دیدار و گفت و گو می کنیم.

پورمحمدی گفت: بنا به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور، ۴۵ میلیارد تومانبه صورت تملک دارایی سرمایه ای، برای اجرای خط انتقال آبرسانی از نهند به تبریز، پروژه حفر ۳۰ حلقه چاه در نهند و نیز افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره ۵ آبرسانی زرینه رود به تبریز در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار می‌گیرد.

 هفتادمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان با دستور جلسات " بررسی مراتب اعتراض فعالان بخش معدن به بخشنامه وزارت صمت با موضوع تعیین قیمت پایه مواد معدنی سال ۹۹، بررسی مشکلات سیستمی سامانه کارا در خصوص اخذ تسهیلات بانکی تعیین شده به حوزه گردشگری، درخواست تمدید بخشنامه امهال حق بیمه کارفرمایان کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا، توسعه مشارکت عمومی- خصوصی و بررسی دلایل عدم اجرای ماده ۱۶ قانون بهبود محیط کسب و کار با موضوع ایجاد مکان‌های مناسب توسط شهرداری تبریز برای فروشندگان کم سرمایه جهت عرضه کالاهای تولید داخل " برگزار شد.

تجارت تملک دارایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی قانون گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر