کد خبر: 1051643 A

معاون وزیر صمت مطرح کرد:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با جهشی که در تولید اتفاق افتاده و افزایشی که در سال‌جاری داشتیم رشد ناخالص تولید در بخش صنعت در سال آینده به بیش از ۶ درصد می‌رسد که رسیدن به این موفقیت نشان از تلاش صنعتگران داخلی در همه صنایع داخلی کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن صالحی‌نیا طی سفر خود به نیشابور، فیروزه و زبرخان در بازدید از شرکت اگزوز خودروی خراسان نیز افزود: با استفاده از ظرفیت‌های مهندسی و تولید در سال آتی بخش تأمین نیاز بازار را در حوزه‌های مختلف تأمین خواهیم کرد و در سال جاری در تولید لوازم‌خانگی رشد بسیار خوبی داشتیم به‌ نحوی‌که خلأ برندهای خارجی تا حد زیادی در بازارهای سطح کشور پرشده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۱۴ هزار خودروی ناقص کف کارخانه در خراسان رضوی وجود دارد که از فردا تکمیل این تعداد خودروی ناقص در خراسان رضوی آغاز و تا پایان ایام نوروز تمامی این خودروها از کف کارخانه جمع می‌شوند.

صالحی نیا با بیان اینکه در بحث تولید خودرو کم‌مصرف یکی از راهکارهای کاهش وزن خودرو است، گفت: شرکت اگزوز خودرو خراسان با کاهش ۳ کیلوگرمی در یک قطعه در این زمینه موفق عمل کرده، ضمن اینکه در تنوع محصولات گام‌های خوبی برداشته است.

وی با تأکید بر لزوم تکیه‌بر توانمندی داخلی خاطرنشان کرد: حرکت رو به رشد صنعت خودرو چه به لحاظ کیفی چه به لحاظ تنوع و حضور در بازار جهانی زمانی بهتر بروز خواهد کرد که با تکیه‌بر توانمندی داخلی و استفاده از ظرفیت‌های بومی در اقصی نقاط کشور باشد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو در حاشیه بازدید از کارخانه اگزوزسازی ایران خودرو خراسان نیز گفت: تولید محصولات این کارخانه طی سال جاری به ۴۹۲ هزار دستگاه رسیده که نسبت به سال گذشته که ۳۷۰ هزار دستگاه بود ۳۵ درصد افزایش داشته است.

فرشاد مقیمی با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۰ افزایش تولید ۲۵ درصدی را پیش بینی کرده ایم افزود: یکی از رویکردهای ما کاهش مصرف خودروهاست که با کاهش وزن محصولات و بهبود شرایط موتورها به دنبال رسیدن به این هدف هستیم و در حال حاضر ۱۴ هزار خودرو ناقص در ایران خودرو خراسان داریم که با فعالیت هایی که در روزهای آخر سال و ایام نوروز انجام می دهیم به دنبال کاهش این تعداد هستیم و سال آینده هم تعداد ۵۰ هزار دستگاه خودرو جدید تارا تولید و روانه بازار خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای تولید خودرو کم مصرف، کاهش وزن خودرو است که شرکت اگزوزسازی ایران خودرو خراسان با کاهش سه کیلو گرمی در یک قطعه در این امر موفق بوده ضمن اینکه این شرکت در تنوع محصولات هم موفق بوده است.

مقیمی اعلام کرد: با راه اندازی یک خط جدید تولید قطعه در اردیبهشت ماه سال آینده تعداد زیادی از نیروهای بومی به کار گرفته خواهند شد و در این چارچوب افزایش سرمایه شرکت اگزوزسازی ایران خودرو هم از محل مطالبات این شرکت به تصویب رسیده است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خاطر نشان کرد: توسعه کمی و کیفی محصولات تولیدی برای حضور در بازار رقابتی زمانی موثر خواهد بود که با تکیه بر توانمندی‌های داخلی باشد و در شرکت ایران‌خودرو در سطح مدیریت کلان و استفاده از فن‌آوری‌های روز جهت کاهش مصرف سوخت، آلایندگی و تولید قطعات سیستم‌های الکترونیک و همچنین بهره‌گیری از این توانمندی‌ها در بخش تامین زنجیره تولید ایران‌خودرو در اقصی نقاط کشور اقدامات خوبی انجام شده است.

مقیمی ادامه داد: با اجرایی شدن این طرح‌ها تحول عظیمی در سطح تولیدات ایران‌ خودرو رخ داده و در سطح کلان‌تر امسال شاهد جهش تولید بودیم که ادامه خواهد داشت و با شرایط تحریم‌ها، محدودیت‌های بین‌المللی و سیاست داخلی، استقبال مشتریان خوب خواهد بود.

ایران خودرو رشد سرمایه صنعت وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر