کد خبر: 1051640 A

معاون استاندار خبر داد:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: درباره محدودیت سفر به مشهد در تعطیلات نوروزی در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد اما از مردم تقاضا داریم تا حد امکان به مشهد و استان خراسان رضوی سفر نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد علی نبی‌پور در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان اظهارکرد: در حال حاضر مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرهای زرد و نارنجی ممنوع است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون سفر به شهرهای بزرگ مسافرپذیر مانند مشهد با وجود وضعیت زرد ممنوع بوده است، اما تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص منوط به اعلام مکتوب ستاد ملی مقابله با کرونا است. 

نبی‌پور بیان کرد: عادی‌انگاری، بی‌دقتی و بی‌مبالاتی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، ازدحام و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی خطر شیوع موج چهارم کرونا در مشهد و خراسان رضوی را بدنبال دارد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در حال حاضر وضعیت مشهد و استان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا نسبت به سایر مناطق کشور خوب و قابل دفاع است، اما کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم خطر شیوع مجدد کرونا را در بردارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خراسان رضوی به طور میانگین ۷۱ درصد است که باید در جهت افزایش آن قدم برداریم.  

نبی‌پور گفت: الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ملی باید از توصیه و تذکر اخلاقی بیرون رود و بایدها و نبایدهای قانونی بویژه در دوران خریدهای عید نوروز و بازدیدهای نوروزی صورت گیرد.

سرپرست‌معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: با هم‌افزایی و همکاری بین ارکان مختلف، وضعیت خراسان‌رضوی در مقابله با کرونا مطلوب‌است، اما از تمامی دست‌اندرکاران تقاضا داریم از رفتارها و تعصبات تک‌بعدی پرهیز کرده و از مصوبات ستاد مقابله با کرونا حمایت کنند.

وی با اشاره به رشادت‌ها و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان در معالجه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ادامه داد: گرچه کادر بهداشتی و درمانی در دوران شیوع کرونا زیر بار فشار مضاعف قرار گرفت اما تجربیات گران‌سنگی را در راستای مقابله با همه‌گیری این ویروس به دست آورد.

استان خراسان رضوی تعطیلات نوروزی خراسان رضوی عید نوروز مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر