کد خبر: 1051356 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از مردم خواست تا با پرهیز از مسافرت های نوروزی، از انتشار این بیماری پیشگیری کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مهرزاد لطفی در دویست و هشتاد و دومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با هشدار به خانواده ها، مسافرت های نوروزی و تجمع در مراکز گردشگری پُرتردد را از عوامل خطرساز در ایام کرونا برشمرد و اعلام کرد: مهمترین عوامل خطرساز در روزهای پایانی سال، حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی، سفرهای نوروزی و رعایت نکردن اصول بهداشتی است.

 لطفی با تاکید بر اینکه با سفر در روزهای پایانی سال و ایام نوروز، جان خود و اطرافیان را به خطر نیندازیم، افزود: با سفر و تجمع به ویژه در شهرهای گردشگری کشور، خطر ابتلای افراد به بیماری کووید۱۹ افزایش می یابد.

وی از مردم خواست تا با جدیت بیشتر به ویژه در ایام نوروز، توصیه های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و ضدعفونی کردن مرتب دست ها را در اولویت کارهای خود قرار داده تا از چنگال این بیماری خطرناک رهایی یابیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

 

خانواده دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ماسک مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر