کد خبر: 1051338 A

معان دادستان قزوین:

معان دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: صدور و حمل مرغ به خارج از استان قزوین ممنوع است و با هر گونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی والی زاده در کمیته نظارت بر عرضه و توزیع مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی، اظهار کرد: کمبود و چند نرخی بودن قیمت مرغ و همچنین صدور غیرقانونی به استان های همجوار از معضلات بازار استان است و به همین دلیل صدور و حمل مرغ به خارج از استان قزوین ممنوع است.

معاون دادستان قزوین بیان کرد: باتوجه به اخطارهایی که به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ در خصوص  گران فروشی کالاها و تشویش اذهان عمومی با تخفیف‌های غیر واقعی داده شده است، مجددا شاهد تخلفات در این حوزه هستیم. 

والی زاده افزود: برخی از فروشگاه‌های زنجیره ای از طریق تبانی با شرکت‌های تولیدکننده یا شرکت‌های بسته‌بندی، قیمت را بالاتر از قیمت واقعی محصول ثبت می‌کنند. 

وی ادامه داد: مردم فریب تخفیفاتی که درصد بالایی دارند را نخورند چرا که در برخی کالاها، قیمت ارائه شده نسبت به وزن محصول زیاد است، و فروشگاه کالای ۳۰۰ گرمی خود را با قیمت کالای ۵۰۰ گرمی عرضه می‌کند و تبلیغ تخفیف بالای ۳۰ درصد، محصول خود را به فروش می‌رساند. 

این مسئول گفت: در سال های اخیر تعداد فروشگاه های بزرگ، زنجیره ای، محلی در سطح شهر قزوین رشد قارچ گونه داشته که علاوه بر تشدید تخلفات مطرح شده؛ منجر به نقض حقوق شهروندی می‌شوند.

معاون دادستان اضافه کرد: باید در اخذ مجوز به این فروشگاه ها، نظارت های بیشتری صورت گیرد تا از مشکلاتی که این فروشگاه ها در سطح شهر ایجاد می‌کنند؛ بکاهد.

استان قزوین حقوق دادستان عمومی و انقلاب وزن دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر