کد خبر: 1051310 A

رئیس ستاد برف روبی شهرداری:

رئیس ستاد برف روبی شهرداری قزوین گفت: همزمان با بارش برف و برودت هوا از روز جمعه تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از معابر اصلی شهر قزوین برف‌روبی و یخ‌زدایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، وحید مقدم سلیمی اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری از شب گذشته تا ساعات اولیه صبح امروز (شنبه) به صورت آماده باش و در عملیات شبانه اقدام به یخ زدایی معابر شهر کردند.

رئیس ستاد برف روبی شهرداری با اشاره به نظارت میدانی و گشت زنی ۱۰ اکیپ در سطح شهر، بیان کرد: شن و نمک پاشی برای بازگشایی معابر شهری از نیمه شب تا ساعات اولیه صبح امروز با اولویت‌بندی معابر براساس دسترسی به بیمارستان‌ها، ادارات مراکز پرتردد شهری و معابر اصلی هسته مرکزی به سمت سایر معابر فرعی انجام شده است.

مقدم سلیمی افزود: عملیات با مشارکت بیش از ۱۶۰ نیروی انسانی،۱۵ دستگاه خاور، ۲ دستگاه لودر، ۶ دستگاه خودرو یخ زدایی مکانیزه، هشت خودرو مکش، ۴۵ دستگاه پمپ‌های خود مکش کف کش و یک دستگاه بابکت جهت نمک و ماسه پاشی و مواد یخ‌زدا در سطح شهر به کار گرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه شن و نمک جهت آب شدن برف‌ها به میزان کافی ذخیره‌سازی شده است تصریح کرد: در راستای رفع یخ‌زدگی معابر در زمان بارش برف ۷۰ مخزن مخلوط شن و نمک در معابر شیب‌دار سطح شهر تعبیه شده است.

این مسئول تاکید کرد: هم‎‌اکنون تمامی تجهیزات، ماشین‌آلات و نیروهای مجموعه در وضعیت آماده‌باش کامل قرار داشته و سازمان مدیریت پسماند شهرداری در حال خدمات‌رسانی در سطح شهر است.

رئیس ستاد برف روبی شهرداری به شهروندان توصیه کرد که در صورت امکان از تردد غیرضروری در خیابان و جاده‌های برون شهری خودداری کرده و در صورت نیاز با شماره تلفن ۱۳۷ واحد خدمات شهری برای دریافت خدمات تماس بگیرند.

قزوین دارای سه منطقه شهرداری است.

آماده باش بارش برف بیمارستان شهرداری برف روبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر