کد خبر: 1051058 A

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی؛

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه از شب گذشته تاکنون ۲۰هزار کیلومتر - باند برف روبی و نمک پاشی شده است، اعلام کرد: در حال حاضر تمام راه‌های اصلی استان باز بوده و تلاش برای بازگشایی راه دسترسی ۶۰ روستا ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،غلامرضا رسول زاده  در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبراظهار کرد: با آغاز کولاک و برف شدید از شب گذشته مشکلاتی در راه های مواصلاتی آذربایجان شرقی پیش آمد که با اقدام به موقع راهداری استان و پلیس راه برطرف شد و راه های روستایی مسدود شده نیز تا پایان امروز بازگشایی می شود.

وی افزود: طی دیشب و بامداد امروزو به دلیل کاهش دید در مسیر بستان آباد و سراب، محدودیت ترافیکی و تردد برقرار شد و ۱۰۰ خودرو توسط ماموران راهداری و پلیس پس از ۲ساعت بسته بودن راه یاد شده نجات یافتند. 

رسول زاده ادامه داد: آزاد راه تبریز- زنجان و زنجان- تهران نیز مسدود بود که پس از تلاش سه ساعته راهدارالن باز شد و بیش از صدها خودرو که در راه مانده بودند به تردد خود ادامه دادند. 

وی اضافه کرد: در جاده تبریز- مرند نیز به علت کولاک شدید تردد کند انجام می شد که اکنون مشکلی وجود ندارد. 

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی یادآور شد: با ۷۵۰ دستگاه امدادرسانی، برف روبی و نمک پاشی نزدیک ۲هزار و ۵۰۰ تن شن پاشی و نمک پاشی در محورهای تردد جاده ای آذربایجان شرقی انجام شد و تمام راه های اصلی آذربایجان شرقی باز است. 

رسول زاده خاطر نشان کرد: شب گذشته ۲۰هزار تماس با تلفن گویای ۱۴۱ اداره راهداری داشتیم که این تماس ها بیشتر به خاطر کمک رسانی و اطلاع رسانی و اعلام راهبندان برقرار شد. 

آذربایجان شرقی خودرو راهداری و حمل و نقل جاده روستا برف روبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر