کد خبر: 1051027 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: زمین متعلق به دستگاه‌های اجرایی به مساحت حدود ۴۷ هکتار در هشت پهنه حاشیه شهر مشهد برای اجرای برخی طرح‌های بازآفرینی در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد،  سیدکمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: اراضی متعلق به آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی است به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و تفریحی، مذهبی و فرهنگی، هنرآموزی و کسب‌وکار، انتظامی و امنیتی استفاده می‌شود.

وی افزود: تاکنون برخی طرح‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی و ورزشی در این پهنه اجرا شده و همچنین نیز به مناسبت عید مبعث ساخت یک مرکز فنی و حرفه‌ای در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع آغاز شد که طبق دستور استاندار خراسان رضوی در هر هشت پهنه هدف بازآفرینی شهری در حاشیه شهر مشهد یک مرکز فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در بافت‌های ناکارآمد شهری مشهد ساکن هستند، در این راستا هشت منطقه از ۱۳ منطقه شهرداری مشهد دارای بافت فرسوده است که دارای سرانه‌های پایین درمانی، آموزشی، فضای سبز، مسکونی و ورزشی است.

میرجعفریان بیان کرد: با اقدامات استاندار خراسان رضوی تاکنون تمرکز خاصی بر روی حاشیه شهر مشهد انجام شده و به‌نظر می‌رسد بیش از ۷۰۰ طرح بزرگ با اعتبار بیش از هفت هزار میلیارد تومان در این منطقه قابلیت اجرا داشته باشد.

بهداشتی و درمانی خراسان رضوی دستگاه های اجرایی زمین مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر