کد خبر: 1050999 A

در آیین اختتامیه جشنواره روستاها؛

در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، از روستای درسجین به عنوان برگزیده هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، تقدیر شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب که به صورت مجازی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، از معصومه رجبی، مسئول طرح و کتابدار محترم کتابخانه باقر العلوم روستای درسجین، (از توابع بخش مرکزی ابهر) تقدیر شد.

روستای درسجین به عنوان یکی از ١٠ روستای برگزیده هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شد.

ارزیابی فعالیت هر روستا بر اساس نیازهای محلی، آئین‌های بومی و ارزش‌های دینی و ملی و همچنین جلب مشارکت مردمی و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی برای تأمین هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری از مؤلفه‌های مهم داوری جشنواره بود، همچنین طراحی یا اجرای برنامه برای زنان، کودکان و نوجوانان نیز از دیگر شاخص‌های تأثیرگذار جشنواره است.

همچنین برنامه‌ها توام با بیشترین تأثیر و کم‌ترین هزینه حاصل آمده، برنامه‌های مبتنی بر منابع، امکانات و ظرفیت‌های محلی، داشتن کتابخانه و تعداد اعضاء، فعالیت‌های جنبی کتابخانه، گروه سنی و جنسیت اعضاء، فعالیت‌های فرهنگی روستا (نظیر جشنواره‌ها، مسابقات کتاب‌خوانی) و مشارکت مردم در این برنامه‌ها از دیگر شاخص‌های مورد توجه بوده است.

خلاقیت و نوآوری، قابلیت الگوبرداری و استمرار و مداومت برنامه‌ها، اهتمام ویژه به توسعه و تجهیز فضاها و بناهای حوزه کتاب روستاها در برنامه‌های طراحی شده، قابلیت و ضمانت اجرا داشتن برنامه‌های ترویج کتابخوانی از جمله این فاکتورها بود.

یین اختتامیه جشنواره روستاها و عشایر ایران/درسجین/کرونا ویروس/سر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر