کد خبر: 1050562 A

مدیر کل بهزیستی فارس مطرح کرد:

مدیر کل بهزیستی فارس گفت: اولین گروه سالمندان مقیم بهمراه پرسنل مراکز توانبخشی و نگهداری سالمندان فارس در برابر کووید ۱۹ واکسینه شدند.

به گزارش ایلنا، سید محمدصادق کشفی‌نژاد با بیان اینکه معاونت توانبخشی بهزیستی استان پیگیر به سرانجام رساندن واکسیناسون کووید۱۹ به جامعه سالمندان و افراد دارای معلولیت در مراکز توانبخشی و نگهداری خود بود، گفت: تصمیمات تازه ای جهت کنترل و پیشگیری هر چه بیشتر از شیوع این بیماری همه گیر در مراکز خود در نظر داشته است. 

وی افزود: با هماهنگی های صورت پذیرفته با دانشگاه علوم پزشکی شیراز تمامی مراکز اقامتی تحت نظارت بهزیستی فارس در بهار پیش رو واکسینه خواهند شد. 

کشفی نژاد تعداد مراکز اقامتی و نگهداری تحت نظارت سازمان بهزیستی را ۵۹ مرکز دانست و افزود : بیش از دو هزار و ۶۰۰ نفر از این توانخواهان در سطح استان فارس می باشند .

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز نگهداری اظهار داشت: مراکز ما،همچنان قرنطینه هستند و تمامی ترددها و حتی رفت و آمدهای خانواده ها ،حامیان و خیرین  با محدودیت  روبه رو خواهند بود.

مدیرکل بهزیستی استان با تاکید بر اینکه شرایط قرنطینه مراکز باید ادامه یابد تصریح کرد:  اقدامات کنترلی و پیشگیرانه ای جدی از سوی بهزیستی در تمامی مراکز انجام می پذیرد و همچنین از زمان شروع ویروس کرونا  در چند نوبت بازدیدهایی به صورت آنلاین و حضوری از مراکز انجام شده است و این روند ادامه خواهد داشت که تعداد بالایی از مراکز پروتکل‌ها را رعایت کردند و تعداد محدودی هم که نسبت به اجرای پروتکل‌ها کوتاهی کرده‌ بودند تذکر داده شده است.

وی در پایان با نوید بر واکسینه شدن گروه هدف گفت : با حفظ و رعایت حال و سلامتی سالمندان عزیز و افراد دارای معلولیت در توانبخشی ها، محدودیت هایی برای پذیرش مددجویان جدید در مراکز مذکور در نظر گرفته شده است و این فرایند تا اتمام شیوع ویروس کرونا جهت سلامتی این عزیزان همچنان نیز ادامه خواهد داشت.

بهزیستی جامعه خانواده دانشگاه علوم پزشکی سالمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر