کد خبر: 1050361 A

در رویداد تا ثریا صورت گرفت؛

وزیر علوم، سخنگوی شورای نگهبان و دیگر مقامات ارشد کشوری و لشکری جمهوری اسلامی از غرفه سازمان جهانی زعفران بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از غرفه سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران (OSEC) در اولین رویداد تا ثریا بازدید کرد.

در این بازدید اقدامات دانش‌محور سازمان جهانی OSEC از قبیل زیرسیستم OSEC UN ، سوغات ملی ایران، دستگاه سورتینگ پیاز زعفران، سامانه‌های هوشمند و دیگر اقداماتی که دانشجویان و نخبگان دانشگاهی محور و زمینه‌ساز آنها بوده‌اند به وی ارائه شد که با استقبال وزیر علوم همراه بود.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان نیز دیگر بازدید کننده از غرفه سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران بود. وی ضمن اعلام همکاری در خصوص تشکیل این سازمان گفت: تشکیل این سازمان در حوزه محصولی که متعلق به ایران است، بسیار ارزنده است. 

همچنین علی وحدت، رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، در این رویداد از غرفه اوسک بازدید کرد.  در این بازدید شرح اقدامات این سازمان جهانی همچون احداث کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران با هدف ایجاد حلقه تعاملی بین کشاورز، تولیدکننده و مصرف‌کننده و دیگر طرح های نوآورانه مدنظر این سازمان تشریح شد.

مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور نیز در یکی از این بازدیدها ضمن اعلام آمادگی درخصوص همکاری های وزارتخانه ها با سازمان جهانی زعفران گفت: در روند تشکیل و معرفی جهانی این سازمان، نقش وزارت امور خارجه بسیار مهم است.همچنین معاونت اجتماعی وزارت کشور میتواند درخصوص ثبت این سازمان راهکارهای لازم را ارائه کند.

سردار سعید فرجیان زاده، مدیریت اجرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این بازدیدها ضمن ابراز رضایت و خرسندی از تشکیل این سازمان، معرفی آن را در سطح کلان لازم دانست و گفت: باید تشکیل این سازمان از طریق رسانه‌های کشوری، اطلاع‌رسانی عمومی شود.

همچنین سردار سپهر، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: باتوجه به کسب مجوزات لازم از سازمان فنی و حرفه ای، میتوان درخصوص آموزش کشت و برداشت محصول به سربازان جهت کشت زعفران ارگانیک در پادگان های نظامی سطح کشور ، همکاری‌های لازم صورت گیرد.

سردار رضا طلایی نیک معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع، سردار حشمتی‌پور مدیریت عامل سازمان اتکا و شامخی مسئول هلدینگ کشت و صنعت اتکا، روح‌الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، محمدرضا جهانسوز، ریاست سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، سردار شکارچی سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح، سردار اسحاق صالحی مشاور بودجه و مالی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و همکاری های ملی و فراملی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار تقی زاده مدیریت عامل بنیاد تعاون سازمان بسیج مستضعفین، مهدی رحیمی ریاست سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور و سردار کمالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح از بازدیدکنندگان غرفه سازمان جهانی زعفران بودند و بر حمایت از این ایده افتخارآفرین و ضرورت همکاری دستگاه های زیربط برای تسریع در مدیریت بازراهای جهانی زعفران توسط کشورمان ایران تاکید کردند.

جمهوری اسلامی زعفران شورای نگهبان معاون وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر