کد خبر: 1050144 A

رئیس میراث فرهنگی درگز خبر داد:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان درگز گفت: موافقت اصولی بزرگترین طرح گردشگری شهرستان درگز در محدوده سد درونگر این شهرستان صادر شده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، محمد مددی در این خصوص اظهار کرد: سد درونگر یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان درگز است که می‌تواند پذیرای گردشگران بسیاری باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه فراهم نبود، افزود: پس از رایزنی با سرمایه‌گذاران بومی، درخواست سرمایه‌گذاری اجرای طرح گردشگری سد درونگر توسط شرکت توسعه گردشگری و طبیعت‌گردی تندوره درگز ارائه شد که پس از رفع مشکلات آن در جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه‌گذاری شهرستان، با تایید فرماندار و اعضای ستاد این طرح به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ارجاع شد.

 رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان درگز گفت: پس از تایید این طرح در کمیته فنی، موافقت اصولی این طرح گردشگری در شهرستان درگز صادر شد.

مددی افزود: قرارداد گردشگری سد درونگر با حضور وزیر نیرو فی‌مابین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی  و مدیرعامل شرکت گردشگری و طبیعت‌گردی تندوره درگز امضا شد.

این طرح در وسعتی به مساحت ۲۸ هکتار و با اعتباری بالغ بر دویست‌و‌پنجاه میلیارد ریال و با امکاناتی همچون تفریحات آبی، فضاهای اقامتی، بومگردی و رستوران، پیست اسب‌سواری، پرورش ماهی و ماهیگیری، باغ‌گل،گردشگری کشاورزی و گردشگری سلامت اجرا خواهد شد.

سد درونگر در حاشیه محور مواصلاتی درگز به قوچان و در فاصله ۳۵ کیلومتری شمال‌غربی از شهر درگز قرار دارد.

پرورش ماهی طبیعت کشاورزی گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر