کد خبر: 1050035 A

مدیرعامل شهر جدید عالیشهر :

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: تکمیل 2 مدرسه 12 کلاسه این شهر جدید نیازمند 50 میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش ایلنا از بوشهر ، علی مقاتلی صبح امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: وضعیت فضای آموزشی در شهر جدید عالیشهر تا پیش از سال 96 بسیار نامناسب بود که با حمایت هایی که صورت گرفت عملیات اجرایی 6 مدرسه در این شهر اجرایی شد.

وی بیان کرد: از این تعداد چهار مدرسه بهره‎برداری شده و با افتتاح 2 مدرسه دیگر سرانه فضای آموزشی عالیشهر از 2.5 مترمربع به بیش از پنج متر افزایش خواهد یافت.

مقاتلی ادامه داد: با تحقق این مهم سرانه آموزشی عالیشهر به متوسط سرانه آموزشی استان نزدیک می‌شود ولی با این همچنان وجود نیاز به احداث فضای آموزشی در عالیشهر وجود دارد.

وی عنوان کرد: اکنون نیز تلاش می‌شود تا با همراهی دستگاه‌های ذیربط 2 مدرسه در دست احداث عالیشهر با زیربنای چهارهزار و 500 مترمربع تا پایان کار دولت به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر افزود: از این 2 مدرسه یکی از آنها 12 کلاسه واقع در فاز چهار و مربوط به مقطع ابتدایی است که به عنوان یکی از نیازهای ضروری شهر عالیشهر اکنون حدود 70 درصد پیشرفت دارد.

مقاتلی یادآور شد: دیگر مدرسه نیز 12 کلاسه و در فاز 2 واقع است که با بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی کار احداث آن در حال انجام است.

وی گفت: برای تکمیل این 2 پروژه نیاز است 50 میلیارد ریال اعتبار تامین شود تا روند احداث آن سرعت بخشی شود.

مقاتلی در بخش دیگری از صحبت‎های خود اظهار کرد: عالیشهر در طول این چند سال گذشته علاوه بر حوزه آموزش در حوزه ورزش و درمان نیز از لحاظ زیرساختی رشد چند برابری را تجربه کرده است.

وی افزود: با هدف تکمیل مرکز جامع بهداشت و سلامت عالیشهر 60 میلیارد اعتبار جدید به این پروژه اختصاص یافته که از این میزان 30 میلیارد آن از محل اعتبارات شرکت عمران شهرهای جدید کشور و مابقی نیز از سوی استانداری بوشهر صورت گرفته است. 

مقاتلی اظهار داشت: برای سایر پروژ‌های افتتاح شده در عالیشهر نیز 35 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که انتظار می‌رود با همراهی استانداری بوشهر این میزان اعتبار نیز تامین شود.

درمان دولت رشد سلامت مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر