کد خبر: 1049675 A

فرماندار دنا:

فرماندار دنا، میزان خسارت وارده به ابنیه و محورهای مواصلاتی این شهرستان در زلزله بیست نهم بهمن ماه امسال را ۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، عبدالحمید پناهی در بازدید داریوش امانی قائم مقام وزیر راه و رئیس عالی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور از شهر زلزله زده سی‌سخت و برخی از ابنیه و محورهای مواصلاتی شهرستان دنا گفت: طی وقوع زلزله، ۱۵ میلیارد تومان خسارات به ابنیه ، راه های مواصلاتی و دیوار حائل در شهرستان دنا وارد شد که با حضور رئیس عالی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور امید است این خسارات جبران شود.

به گزارش ایلنا، در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و  از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

زلزله سی سخت پناهی فرماندار دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر