کد خبر: 1049582 A

قالیباف مطرح کرد:

رئیس مجلس گفت: کردستان یکی از مناطق پرظرفیت و متأسفانه یکی از مناطق محروم کشور بر اساس شاخص های توسعه است.

به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف که به استان کردستان سفر کرده است، گفت: ما بر اساس همان نظارت های میدانی که از قبل داشتیم برای اتمام طرح ها، به خصوص پروژه های نیمه تمام کمک خواهیم کرد.

وی افزود: بعد از اتمام برنامه بودجه در مجلس که یک کار فشرده ای بود اولین سفر را به کردستان اختصاص دادیم و امروز با روسای سه کمیسیون مجلس شورای اسلامی به کردستان آمده ایم.

رئیس مجلس گفت: از قبل هم یک بررسی هایی در استان انجام شده و نظام مسائل استان هم مشخص است، در این بازدید میدانی تقریبا به تمام شهرستان های استان سفر می کنیم و در رفع مشکلات و مسائل آنجا کمک خواهیم کرد.

وی افزود: با استاندار کردستان و شورای برنامه ریزی استان هم جلساتی داریم و امیداریم در حل مشکلات این استان کمک کنیم خصوصا طرح هایی که سالیان زیادی است کند پیش می رفت به اتمام برسد. همچنین در بحث محرومیت زدایی که در بودجه 1400 دیده شده توجه ویژه به کردستان داریم.

رئیس کمیسیون صنایع هم با ما در این سفر حضور دارد که به صنایع استان، خصوصا صنایع تبدیلی و کشاورزی می پردازند.

رفع مشکل آب شرب، بررسی و رفع مشکلات روستاها و مسائل مرز و کولبری و ارائه راهکارهایی برای توسعه اقتصادی استان از جمله برنامه هایی است که قالیباف به آن ها اشاره کرد که در این سفر دو روزه به آنها رسیدگی می شود.

رئیس مجلس ابراز امیدواری کرد در سال 1400 مشکلات استان کردستان رفع شود و تحرکی در زمینه توسعه اقتصادی استان ایجاد شود.

استان کردستان شاخص کشاورزی برنامه ریزی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر