کد خبر: 1049555 A

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

معاون سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تفاهمنامه استانداری با شرکت شهرک‌های کشاورزی به مدت ۳ سال برای راه اندازی ۱۰۰۰ هکتار گلخانه منعقد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، غلامحسین ساربان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در چهارمین نشست فعالان حوزه کشاورزی منطقه تربت حیدریه گفت: خراسان رضوی مقام دوم تولید محصولات باغی را در کشور داراست، اما در توسعه گلخانه‌ها متاسفانه رتبه هفتم را داریم.

وی افزود: با توجه به جمعیت استان و کمبود‌های منابع آب یکی از راهکار‌های مقابله با خشکسالی و کم آبی احداث گلخانه‌ها است، زیرا راندمان آب در گلخانه‌ها ۱۰ برابر و قیمت محصول تا ۲.۵ برابر افزایش پیدا می‌کند و شغل بسیار خوبی ایجاد می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی حمایت‌های لازم را از جمله اهداء مجوز؛ تامین منابع مالی، رفع موانع بین متقاضیان و شرکت‌های خدمات دهند، مثل: گاز، برق و سازمان آب انجام خواهد داد و یکی از سیاست‌های اصلی ما در معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی توسعه گلخانه هاست.

ساربان بیان کرد: در سالی که مجموعه شهرک گلخانه‌ای تاسیس شد؛ هدف استفاده از نیروی فارغ التحصیل بخش کشاورزی بود که تجربه موفقی در کشور نبود به این جهت اینکه کار قرار بود در ۱۰ مجتمع کار شروع شود و ۱۶۹ هکتار قرار ود گلخانه ایجاد شود. اما حالا حدود ۱۴ هکتار ایجاد شده است.

خراسان رضوی خشکسالی کشاورزی گاز سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر