کد خبر: 1049518 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در گفت و گو با ایلنا:

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: سودجویان و دلالان در بخش مسکن زنجان وارد معرکه شدند که این امر موجب رشد نا متوازن شهر شده و سرمایه‌ها به یک سمت هدایت و بازار نامتعادل می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اهمیت توازن بخشی به منطقه غربی، شرقی و شمال شهر زنجان ، گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان توان بخشی منطقه ای است.

مسعود بیات منش،  با بیان اینکه رشد بی‌رویه در شمال و شرق شهر زنجان موجب عدم توسعه در منطقه غربی زنجان شده است، افزود: در این زمینه برخی ارگان‌های دولتی و تعاونی های مسکن گلشهر نقش برجسته‌ای دارند.

وی، در این خصوص ادامه داد: سودجویان و دلالان در بخش مسکن وارد معرکه شده بودند که این امر موجب رشد نا متوازن شهر شده و سرمایه‌ها به یک سمت هدایت و بازار نامتعادل می‌شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: با اجرای طرح با اقدام ملی مسکن که بخشی از آورده آن توسط مردم و بخشی دیگر از سوی دولت است، شهر زنجان به توازن در بخش مسکن می‌رسد.

بیات منش، اضافه کرد: همه سرمایه‌گذاری‌های بخش مسکن به عنوان آورده دولت با منابع شخصی وزارت مسکن و شهرسازی اتفاق می‌افتد که در استان زنجان بیش از 15 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن احداث می‌شود.

وی، با بیان اینکه در استان در زمینه موجب تکمیل زیربنا مشکلاتی وجود داشت که با مسکن مهر حل نشده است، ادامه داد: در نظر داریم بیشترین شهرسازی با بالاترین کیفیت در غرب زنجان با ارزش افزوده لازم ایجاد شود تا شهر از نظر شکل و ظاهر به یک تعادل برسد.

بیات منش درپایان افزود: سرمایه‌گذاری مطلوب و دسترسی مردم به خدمات شهری حق شهروندان است امیدوارم  در آینده شهر خوب برای شهروندان داشته باشیم.

طبق گزارش میدانی و بر آورد خبرنگار ایلنا در زنجان، زمینی در شهرک کارمندان (شمال شهر زنجان) وجود ندارد و خانه های کلنگی شهرک کارمندان زنجان،  امروز با قیمت متری بالغ بر 65میلیون تومان با متراژی در حدود 450 متر در اختیار دلالان، پیمانکاران و سرمایه گذران بخش مسکن قرارداده می شوند تا از این خانه های ویلای کلنگی واحد های آپارتمانی با تعداد 10 واحد یا بیشتر با مشارکت و سود سرشار ساخته شود.

و اما در منطقه گلشهر کاظمیه و یا پونک زنجان که در منطقه شرقی  و در امتداد اتوبان زنجان قزوین قرار گرفته است،  قیمت‌های سرسام آوری و نا متوازن به گوش می رسد و این در حالی است که در منطقه غربی و جنوبی شهر زنجان قیمت زمین و یا خانه های کلنگی تفاوت چندانی با قیمت چند سال قبل نداشته و بنا به گفته بنگاههای املاک متقاضیان زیادی هم برای ساخت و ساز مشارکتی و سرمایه گذاری دراین حوزه  نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان /شهرک کارمندان /ساخت و ساز /مشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر