کد خبر: 1049501 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از ممنوعیت اقامت گردشگران در خانه مسافرها، مدارس، اماکن اداری و نصب چادر در پارک ها در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

علی مالمیر در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام اینکه شرایط سفرها در سال ۱۴۰۰ متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود، بیان کرد: استان همدان با ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

وی با بیان اینکه شرایط سفرهای نوروزی امسال متفاوت تر از سال های گذشته است، یادآور شد: از آنجا که مسئولان وزارت بهداشت بسیار نگران بودند که مردم بدون توجه به پروتکل های بهداشتی نسبت به انجام سفر اقدام کنند و سفرها باعث شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش آمار مبتلایان شود، به همین منظور جلساتی در ستادهای استانی برگزار شد ضمن اینکه طی هفته گذشته جلسه ای در وزارت بهداشت کشور برگزار و طبق  مصوبات و دستورالعمل های آن قرار بر این شد که از هرگونه تردد و ورود به استان‌های با وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا و خروج از آنها جلوگیری شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در ادامه عنوان کرد: سفر به استان هایی با وضعیت زرد و آبی و همچنین سفر به این استان‌ها و شهرها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است اما مسافران در هر مکانی نمی توانند اقامت داشته باشند.

1112

مالمیر اضافه کرد: با توجه به محدودیت های ایجاد شده در ارائه خدمات گردشگری به دلیل شیوع ویروس کرونا، استان همدان در نوروز ۱۴۰۰ با تشدید پروتکل های بهداشتی در تاسیسات گردشگری و نیز ترویج سفر مسئولانه از مسافران نوروزی پذیرایی می کند.

وی با یادآوری اینکه در نوروز ۱۴۰۰ اقامت در اماکن اداری، مدارس، خانه مسافرها و نصب چادر در پارک‌ها ممنوع است، عنوان کرد: بر همین اساس زیرساخت های گردشگری آماده و رفع نقص شده همچنین نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی از طریق تاسیسات گردشگری با جدیت پیگیری می‌شود.

مالمیر ادامه داد: هتل ها و مسافرخانه در استان همدان با ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از برگزاری برنامه های فرهنگی شاد با رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از عدم تجمع در ایام نوروز به منظور گذراندن اوقات خوش برای همشهریان همدانی  و مسافران خبر داد و گفت: از بین گروه های فرهنگی شرکت کننده، برنامه هایی پایش شده و از آنها جهت برگزاری برنامه های شاد فرهنگی دعوت به عمل خواهد آمد.

استان همدان گردشگری و صنایع دستی نوروز همدان گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر