کد خبر: 1049497 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان خبرداد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از صادرات بیش از ۲ هزار تن محصول چاپی از استان قزوین به کشورهای همسایه در سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: در سال جاری ۲۱۶ مجوز محتوایی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برای صادرات محصولات چاپی به حجم ۲ هزار و ۷۴ تن به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و ترکمنستان برای واحدهای چاپی استان قزوین صادر شده است. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان ادامه داد: محصولات صادراتی از جمله مواد غذایی، بهداشتی و صنعتی برای بسته بندی ها از جمله کارتن، لیبل، سلفون، قوطی و بروشورهای تبلیغی خود باید پیش از چاپ، مجوز محتوایی دریافت کنند که صدور این مجوزها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

اسماعیلی یادآور شد: از آنجایی که استان قزوین یک استان صنعتی با شهرک ها و کارخانجات متعدد بوده، این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: امروز هنر چاپ، جایگاه ویژه‌ای در سطح تولید و صنعت کشور دارد و با توجه به این موضوع، باید برای حل مشکلات این حوزه تلاش کنیم.

به گفته این مسئول، هم اکنون ۱۴۴ واحد چاپی در استان قزوین فعالیت دارند و قزوین از استان‌های پیش‌رو در عرصه چاپ و بسته بندی محسوب می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان اضافه کرد: با توجه به اینکه این صنعت با ۲ وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبط است باید با هماهنگی و همکاری بیشتر برای حمایت از این حوزه اقدام کنیم.

اسماعیلی افزود: در حال حاضر نداشتن اتحادیه مستقل برای چاپخانه ها مهمترین مشکل حوزه چاپ در استان قزوین است که با همکاری اداره کل صمت در حال پیگیری و حل این موضوع هستیم.

استان قزوین ترکمنستان عراق فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر