کد خبر: 1049465 A

رئیس جهاد کشاورزی استان اعلام کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۶ سایت کشت گیاهان دارویی به مساحت ۲ هکتار ویژه بانوان روستایی در استان قزوین ایجاد و راه‌اندازی شده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه اظهار کرد: پنج سایت دیگر گیاهان دارویی نیز در دستورکار واحد زنان روستایی سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد که تعداد آنها تا پایان بهار ۱۴۰۰ به ۱۱ سایت کشت می‌رسد.

 رئیس جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: طرح توانمندسازی زنان روستایی و عشایری بر اساس زنجیره ارزش گیاهان دارویی موضوعی است که بر اساس موافقتنامه مشترک دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایر وزارت جهاد کشاورزی با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به اجرا درآمده است.

به گفته خمسه، ۲ سایت کشت گیاه زعفران در مساحت‌ ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع، سایت کشت گیاه گل محمدی در مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع، سایت کشت گیاه گل گاوزبان در مساحت سه هزار متر مربع، سایت کشت گیاه زیره در مساحت نیم هکتار و سایت کشت گیاه گشنیز در مساحت یک هکتار از سوی زنان روستایی و عشایر استان قزوین به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است.

در همین راستا چندی پیش نیز دوره آموزشی آشنایی با کشت زیره سبز برای زنان روستایی در روستای خورهشت شهرستان تاکستان برگزار شد.

استان قزوین جهاد کشاورزی خانواده زنان سازمان جهاد کشاورزی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر