کد خبر: 1049452 A

کارشناس اداره کل هواشناسی استان:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: با ورود سامانه بارشی جدید از اواخر این هفته بارش و برف و باران در استان قزوین پیش بینی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی آخوندی اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، اواخر هفته جاری شاهد ورود سامانه بارشی جدید به سطح منطقه خواهیم بود که این سیستم باعث بارش باران برای پاره ای از مناطق در روز پنجشنبه و برای روز جمعه نیز بارش برف را در اکثر مناطق استان شاهد خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به کاهش محسوس دما تا ۱۵ درجه سانتیگراد برای روزهای پنجشنبه و جمعه، بیان کرد: پدیده غالب جوی استان طی روزهای یاد شده، وزش بادهای شدید غربی در بخش‌های غربی، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی، اختلال در سفرهای درون و برون شهری، قطع ارتباط راه‌های روستایی و کوهستانی و در نهایت خسارت ناشی از سرما زدگی در حوزه کشاورزی خواهد بود.

به گفته آخوندی، در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از این سامانه بارشی ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته قزوین با ۲ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و بیشینه دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است. 

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود.

استان قزوین بارش برف جاده کشاورزی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر