کد خبر: 1049198 A

معاون شهردار:

معاون شهردار قزوین گفت: 93 عنوان برنامه‌ فرهنگی و آموزشی به صورت مجازی و برخی نیز با شکل حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توسط خانه فرهنگ ها و فرهنگسراهای شهرداری قزوین در سال 99 اجرا شد.

محمد درافشانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: این برنامه های فرهنگی در حوزه های مختلف  گردشگری،ادبی، هنری،کتابخوانی،بانوان،کارگاه های  آموزشی،روانشناسی،اعتیاد،مذهبی،اجتماعی و محیط زیست برگزار شده است.

معاون شهردار با بیان این مطلب که در سال 99، سه مرکز فعال با مجوز رسمی ستاد استانی کرونا به صورت دائمی،ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی  داشتند،گفت:دوره های آموزشی حضوری در این مراکز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بازه زمانی تعیین شده از سوی ستاد استانی کرونا برگزار می شد.

درافشانی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی مجازی، ارائه خدمات اجتماعی و حمایتی از سوی خانه های فرهنگ در نواحی کم برخوردار و برگزاری دوره های آموزشی کودک به صورت مجازی از سوی مراکز سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از دیگر اقدامات خانه فرهنگ ها و فرهنگسراهای سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین است.

وی یادآور شد: همچنین برگزاری «مسابقه مدافعان سلامت»،« برگزاری کارگاه قصه گویی جشن مقاومت و پیروزی»،«دست سازه های دختران و پدران با لوازم دورریختنی»، «کارگاه آموزشی روان شناسی دختران امروز»،«توزیع بسته های فرهنگی با محوریت عید غدیر»،«مسابقه کتابخوانی شهابی در شب»،«مسابقه قزوین شناسی»،«قزوین گردی کنیم مهمان ما »،«شب شعر مجازی غزل سرخ»،«کارگاه‌های آموزشی مجازی عوارض و پیامدهای مصرف مواد مخدر» از جمله برنامه های انجام شده خانه فرهنگ ها و فرهنگسراهای سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری در سال جاری است.

 رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ددر پایان عنوان کرد: این برنامه ها در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی، توجه به سلامت اجتماعی، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان انجام شده است، تلاش ما این است که بتوانیم در راستای آموزش های شهروندی، قدم های هر چند کوچکی را برداریم تا شاهد افزایش بیش از پیش  سطح آگاهی، دانش، اطلاعات وآموزش عمومی شهروندان و در نتیجه ارتقای سطح فرهنگی شهرمان باشیم.

 

ارتقای سطح سلامت شهرداری امید به زندگی خانه فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر