کد خبر: 1049087 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان سمنان خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در شانزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب ازطریق کتابفروشی‌ها با عنوان «زمستانه کتاب ۹۹» بیش از یک میلیارد و 685 میلیون ریال کتاب توسط کتابفروشی‌های این استان به دوستداران فرهنگ‌ کتاب و مطالعه عرضه شد.

فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: در این دوره از طرح یارانه‌ای کتاب، 403 میلیون ریال یارانه به استان سمنان اختصاص یافته بود که بیش از 385 میلیون و 147 هزار ریال آن توسط دوستداران کتاب جذب شد.

وی با بیان اینکه در طرح «پائیزه کتاب 99» در استان سمنان 10 کتابفروشی برای مشارکت ثبت‌نام و همکاری داشتند اظهار داشت: در مدت اجرای این طرح با عرضه 3 هزار و 790 جلد کتاب، یک میلیارد و 685 میلیون و 477 هزار ریال کتاب توسط 10 کتابفروشی به متقاضیان کتاب در استان سمنان ارائه شد.

67

فلاح ادامه داد: در این دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها هر خریدار می‌توانست با ارائه کارت ملی تا سقف ۲۰۰ هزار تومان کتاب خریداری کند.

وی یادآور شد: در این طرح در مدت هفت روز از نهم لغایت شانزدهم اسفند ماه شهروندان مجاز به خرید کتاب از کتابفروشی‌های عضو این طرح بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: در طرح «زمستانه کتاب ۹۹» به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده بود.

سمنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان زمستانه کتاب 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر