کد خبر: 1049066 A

زارع عنوان کرد:

استاندار گیلان بیان کرد: مردم‌سالاری نظام اسلامی ایران با حضور حداکثری مردم در انتخابات به جهانیان نمایش داده می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع در دیدار رئیس و اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان گیلان اظهار داشت: همانگونه که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی؛ عنایت باریتعالی شامل نظام و مردم بوده و از فراز و نشیب‌های گوناگون سربلند گذر کرده ایم؛ اطمینان دارم با وجود جنگ تحمیلی اقتصادی نیز ، با حفظ روحیه انقلابی و جهادی و ایستادگی ملت بزرگ ایران، در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ، حماسه ای بزرگ خلق می شود.

 وی با تصریح اینکه باید قدردان مردم باشیم که همواره در صحنه حضور داشته و همیار مسئولان و خدمتگزاران بوده اند، ادامه داد: انتخابات پیش رو ، بزرگترین رویداد سیاسی - اجتماعی قرن جدید هجری شمسی است و از این جهت هم، اهمیت بالایی دارد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: مردم در استمرار و سربلندی نظام اسلامی، نقشی اثرگذار داشته‌اند و بر این مبنا باید شرایطی فراهم کنیم که با حضور حداکثری آحاد ملت، مشروعیت نظام مردم سالار ایران، بار دیگر به جهانیان نشان داده شود.
 
زارع گفت: آنچه مهم است اینکه زمینه امیدافزایی مردم برای مشارکت بیشتر در انتخابات، فراهم شود.
 
وی با بیان اینکه اطمینان بخشی به مردم از برگزاری انتخاباتی امن و سالم ، در افزایش مشارکت موثر است؛ یادآور شد: همدلی و همکاری بین هیات های نظارت و اجرایی استان در انتخابات قبلی، مثال زدنی بود و تداوم این انسجام ، در انتخابات پیش رو مهم است.
 
وی بیان داشت: اصل سلامت انتخابات، امری مهم است و برای تامین این مهم؛ اجرای مر قانون راهگشاست.
 
استاندار گیلان در پایان سخنانش امنیت انتخابات را موضوع با اهمیت دیگری ذکر کرد که باید با همکاری و هم
افزایی همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات، مورد توجه باشد.
 
حجت الاسلام مجتبی اشجری رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان نیز در ابتدای این جلسه، برگزاری انتخابات سالم بر اساس قانون و نیز زمینه سازی برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را دو اصل مهم عنوان کرد.
 
وی امیدآفرینی و امیدبخشی در جامعه را موجب افزایش مشارکت در انتخابات ذکر و اضافه کرد: ۱۵ هزار ناظر برای نظارت بر فرایند برگزاری انتخابات در استان، آموزش دیده اند.
 
وی از تعامل و همکاری استاندار گیلان قدردانی کرد و گفت: این همدلی در انتخابات گذشته وجود داشت و در انتخابات پیش رو نیز شاهد خواهیم بود.
 
محمود قاسم نژاد رئیس ستاد انتخابات استان نیز گزارشی از فعالیت های انجام شده در ستاد را ارائه کرد.
انتخابات ایران جنگ تحمیلی نظام اسلامی ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر