کد خبر: 1049005 A

در بازدید از غرفه سازمان جهانی OSEC مطرح شد؛

فرمانده کل سپاه پاسداران ضمن بازدید از غرفه سازمان جهانی OSEC، این ایدهٔ افتخارآفرین را ارزشمند خواند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین سلامی، با حضور در غرفه سازمان جهانی OSEC در رویداد تا ثریا با ابراز خرسندی گفت: این اقدام بسیار ارزشمندی است که کشور جمهوری اسلامی ایران، پیشگام در مدیریت جهان زعفران شده است.

وی افزود: برای حمایت از این طرح که منافع ملی دارد و برای کشورمان افتخارآفرین است، آمادگی کامل داریم.

سردار سلامی همچنین در کنفرانس خبری این نمایشگاه اظهار کرد: استقلال علمی و اقتصادی پیوندهای وابستگی به دشمنان را می‌گسلد که جوانان ما در این ارتباط توانستند جهاد را به عرصه علم و فناوری ببرند.

وی اضافه کرد: با وجود تحریم‌های همه‌جانبه علیه کشورمان ما توانستیم نیاز خود را در داخل کشور تأمین کنیم که این توانایی از ذهن جوانان ما سرچشمه می‌گیرد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: جوانان ما در حال ساخت فردایی سرافراز و سربلند همراه با پیشرفت‌های علمی و دانشی میان کشورهای جهان هستند که ما را از قید و بند کشورهای دیگر نجات می‌دهد؛ همین جوانان کارستان و غوغایی در کشور انجام دادند.

مدیرطرح سازمان جهانی OSEC نیز گفت: ایجاد این سازمان برای ایران دارای مزیت های فراوانی از جمله کنترل بازار جهانی زعفران است.

سید احسان مصطفوی افزود: هم اکنون بازار جهانی زعفران به دلیل عدم نظارت دارای نوسان فراوانی است که باعث افزایش و یا کاهش قیمت و نارضایتی افراد مختلفی از جمله کشاورزان شده و یکی از مزایای ایجاد

وی گفت: سازمان جهانی OSEC قصد دارد تا از طریق بارورسازی و تجاری سازی ایده های دانشجویی در حوزه زعفران از افراد خلاق و توانمندی که دارای ایده هستند نیز حمایت کند که این امر نیز منجر به حمایت ملی از ایده های دانشجویان کشور خواهد شد.

وی در پایان گفت: یکپارچه سازی استانداردهای جهانی و اخذ این گواهینامه ها برای ایران باعث افزایش سهم جهانی زعفران برای ایران خواهد شد که این امر نیز از مهم ترین اهداف سازمان جهانی است.

سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران با عنوان OSEC، با هدف در دست گرفتن و نقش آفرینی موثر در بازارهای جهانی زعفران توسط ایران در خراسان رضوی شکل گرفت و بهمن ماه سال جاری نیز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری، رسما رونمایی شد.

استقلال ایران جمهوری اسلامی ایران سپاه پاسداران علم و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر